Сынып: 8а
Сабақтың тақырыбы: Экология мәселелері
Мақсаты
Білімділігі: оқушылардың қоршаған орта, экология мәселелері бойынша лексикалық білімін дамыту
Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу, айту дағдыларын дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушылардың қоршаған ортаға деген қызығушылықтарын ояту.
Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру, биология.
Сабақтың көрнекілігі: карточкалар, АҚТ.
Модульдің кіріктірілуі: АҚТ, сын тұрғысынан ойлау
-Ақпараттық технологияны қолдану
Күтілетін нәтиже:
-Жаңа лексиканы қолдана алады.
- Экология тақырыбы бойынша өз ойларын жеткізе алады.
-Сөз тіркестерін қолдана алады.
Сабақтың барысы:
І. Organization moment.
Ұйымдастыру : Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқушылар зейінін сабаққа аударту
Teacher: There are a lot of guest at our lessons,but don’t be afraid of them they are the teachers fro
m different schools and I hope you are ready for the lesson.
ІІ.Checking up home task.
Үй жұмысын тексеру: мәтінмен жұмыс мәтінге ат қою
Exersice 3 pages 20-21
Land without Trees
No Air to Breathe
Dangerous Waters
Toxic Food
Problems Important for Everyone
No food for animals
Экология мәселелеріне байланысты видео корсету
Teacher:1.What does this video make you think about?
( P 1: In my opinion we shall speak about nature.
P2: I think we shall speak about ecology
P3: I think we shall speak about problems in the city.)
Teacher:Please answer my questions.
What is Environment or ecology?
P1 – Environment is everything around us.
P2 – The water we drink.
P3 – The soil we walk on.
P4 – The air we breathe.
P5 – Nature with its variety.
P6 – Animals.
T: You are all right .Today we shall speak about ecological problems.The aim of our lesson is to understand the importance of ecology in our lives.
ІІІ. New theme
Сабақтың мақсатын оқушылар қояды :...............................
ІV. Lexical activities.
Жаңа лексикамен таныстыру. During our lesson we are studying about the ecology and the most important problems of our planet and discuss all possible ways of solving these problems
Let’s start.
сlimate, breathe, protect,harm, factory,possible, save, deep, fresh, nowadays
(Pupils read the words after the teacher).Сөз тіркесін жасау
V. Мәтінмен жұмыс
ІІ-топқа мәтін беріледі мәтінді оқып сол бойынша өз ойларын қағаз бетіне түсіріп қорғау
VI.Teacher:.We are going to discuss ecological problems using the words you have prepared for today’s lesson. Let’s check your knowledge.You are to match the words with their definitions.
VII. Физ.минутка
Үйге тапсырма : «Екібастұз қаласының экологиялық мәселелері » тақырыбына диалог құрастыру 4 сұрақ және 4 жауап .
ІХ.Қорытынды
Рефлексия :
VI. Мұғалімнің қорытынды сөзі