Сабақ тақырыбы: To School / Word Pad мәтіндік редактор
Мектеп: №7
Күні: 17.03.2016
Мұғалімнің есімі: Смаилова Ш.А., Оспанова А.А.
Сынып: 5
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Кіріктірілген сабақ арқылы оқушыларға информатика мен ағылшын тілінің пәнаралық байланысын көрсету
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
Рresent simple шағында болымсыз сойлемді құрап, компьютерде мәтінді жылдам тереді
Алдыңғы оқу
Графикалық редактор Paint. Present simple: affirmative
ЖОСПАР
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
1.Сыныптағы әрекеттер тәртібі
I.Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топқа бөлу:
«Қар атысу» стратегиясы бір минут ішінде музыкамен оқушылар бір біріне қар лақтырады. Музыка тоқтаған соң оқушылар «қарын» ашып ішіндегі сурет бойынша топқа бөлінеді.
Топ ережесін еске түсіреді
«Қарлар» мен транспорт суреттері
Ортасы /Даму
«Миға шабуыл»
Балалар бізде бүгін ерекше сабақ ағылшын тілі мен информатика сабағы бірге өткелі жатыр. Бұны ғылыми тілде кіріктірілген сабақ деп атайды.
Түрткі сұрақ: Қалай ойлайсыздар неге бұлай аталады? (Оқушылар өз нұсқаларын айтады)
Дұрыс балалар, компьютердің коптеген терминдері ағылшын тілінде аталады.
Рresent simple шағында болымсыз сойлемді құрастырып, транспорт түрлерімен танысамыз. Сонымен қатар мәтінді компьютерде теруді үйренеміз.
Мұғалім түрткі сұрақ арқылы тағырыпты ашады.
- Сабақтың тақырыбы- To School.
Ex. 1, p. 44 New words: motorbike, bike, plane, car, boat, bus, train. Оқушылар сөздермен суретті сәйкестендіру керек
Ex.2, p. 44 Оқушылар транспорт дыбысын естіп, қандай транспорт екенін анықтау
Ex.3, p.44 Мәтінді оқып, аудио тыңдап болғаннан кейін баланың есімімен көліктің атын сәкестендіреді
Информатикадан тақырыпты ашу «Сөзді тап»
Балалар шамалы сергіп демалып алайық. Біздің сыныпта ағылшын әріптері тығылып қалыпты соны табайық.(оқушылар WordPad сөзін құрастыру керек)
Балалар бұл қандай программа? Кім біледі?
Бұл программаның көмегімен не жасауға болады? (Оқушылар жауабы)
Дұрыс айтасыңдар, ал енді мәтіндік редакторда жұмыс жасап көрейік
[pic]
[pic]
Практикалық жұмыс беріледі.
WordPad та ағылышын тілінде мәтін теру.
Грамматика. Present Simple-Negative
Топтық жұмыс. 4 жат.45 бет
Circle the correct words
Топтық жұмыс : Екі нұсқадан оқушылар дұрыс жауап табу керек және керекті сөздерді ерекшелеу қажет
James goes/doesn`t go to school by train.
Amit gets up/ doesn`t get up at 7 o`clock.
He goes/ doesn`t go to school by bike.
Dakota lives/ doesn`t live in Alaska.
She goes/doesn’t go to school by car.
Kim walks/doesn’t walk to school with her sister.
She meets/doesn’t meet her friends on Monday
Эксперимент на визуальное восприятие
By: bike motorbike car boat bus planet train
On: foot
Discover English 1
(Izabella Hearn and Jayne Wildman)
Слайдтар ppt
Аудиозапись
Аяқталуы/Пленарий
6 мин
3 мин
«Блоб ағашы» - Кері байланыс: «БББ»
Үйге тапсырма: мәтінді мәнерлеп оқу, транспорт түрлерін жаттап, мәтіндік терезені ағылшынша аудару
«Блоб ағашы» сурет
Қосымша ақпарат
Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушылар- ға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қа-лай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1)
2)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?
1)
2)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
[pic] [pic] [pic]
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]