| Күні: | Сыныбы: 11 (орыс тілді мектеп үшін) |
Сабақтың тақырыбы | Сенің құжатың түгел ме? (нәтиже сабақ) |
Сілтеме | Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 11- сыныбына арналған оқулық Т.М.Артықова, Г.Г.Ермекбаева «Атамұра», 2015 ж. |
Мақсаты | Мақсаты: Білімділік :" Сенің құжатың түгел ме?" тарауы бойынша алған білімдерін тексеру ,бағалау. Дамытушылық: тапсырмалар,сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын ,ойлау қабілеттерін, ой - өрісін кеңейту, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру, ойларын еркін жеткізе білуге қалыптастыру Тәрбиелік: 1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу. 2. Құжатқа ұқыпты болуға баулу.
|
Күтілетін нәтижелер
| Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді . |
Сабақтың түрі | Нәтиже сабақ |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі |
Қолданылатын әдістер | Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, |
Керекті жабдықтар
| Оқулық,дәптер, маркерлер,тақта,стикерлер |
Сабақтың барысы: |
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалім әрекеті
| Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| 2 мин
| Ұйымдастыру Сәлемдесу түгендеу Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық!
| оқушылар 1-4 санау бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
|
Тұсау кесер
| 3 мин | «Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді Құжат дегеніміз не? Сенің құжатың түгел ме? | Өз ойларын ортаға салады |
Негізгі бөлім | 5 минут | Сөздік жұмысын жүргізу: . | Мәтінмен жұмыс ,
|
Түсіну
| 5 мин
| Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.«Мағынаны тану»
Тест тапсырмаларын орыедайды | Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді.
|
Қолдану
|
5 мин
| Мақсаты: Алған теориялық білімді практикада қолдана білу. мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
| Ауызша орындайды |
Сергіту сәті
| 2 мин | Өлең оқу арқылы сергіту | Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату. . |
Талдау
| 5 мин | Мақсаты: Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру.
«Ойтолғаныс» кезеңі
| синквейн құрастырады. 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.Фраза 5.Зат есімге синоним |
Жинақ тау
| 8 мин | Мақсаты: Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау: | дәптерге орындайды. |
Қорытынды Рефлексия | 6 мин |
Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді? Не білдім? | Не ұнады? | Сабақтан алған әсерім |
|
|
|