Қазақ тілінен ашық сабақ. Тақырып: Пейзаж

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сыныбы: 9

Күні:

Сабақтың тақырыбы:

Пейзаж

Мақсаты:

а) білімділік: пейзаж түрлерімен таныстыру; кескіндемелік дағдылар мен біліктерін қалыптастыру.

ә) дамытушылық: назар аудару және бақылағыштықты дамыту; табиғатқа деген сүйіспеншілік және қоршаған ортаға эстетикалық қарым-қатынас қалыптастыру.

б) тәрбиелік: табиғатты аялауға және қорғауға баулу; табиғат сұлулығын сезінуге, көре білуге үйрету

Күтілетін нәтижелер:


Оқушылар пейзаж туралы білім алады, сабақ бойы талдайды, сабақтын сонында түсінеді, жаңа тақырыпты біледі.

Керекті жабдықтар:


Слайдтар: фотосуреттер,

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері:

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Психологиялық ахуал тудыру.

«Шаттық шеңбері»

Армысың күн, армысың аспан! 
Армысың сен, армысың сен! 
Міне менің қолым бос, 
Жылуыма жылу қос! 

Түстер арқылы топқа бөлу, түсінік беріп кету.

Шаттық шеңберін құрады. Сәлемдеседі. 2 топқа бөлініп отырады.

Дәптерлерін ашып, күннің жадын жазып алады.

Жаңа тақырып



3 мин

Мұғалімнің сөзі:Бүгінгі сабақта біз бірнеше стратегиялармен жұмыс жасаймыз. Түрлі тапсырмалар арқылы жаңа тақырыпты мазмұнын ашамыз , мәтінмен жұмыс жасаймыз,грамматикалық тапсырмаларды орындаймыз

Сабақ мақсатын анықтайды:

Сабақ критерийлерін шығарады:

  • Талдау

  • Түсіну

  • Бағалау

Жаңа сөздермен жұмыс


Сөздік жұмыс

Біріңғай – одновременно


Көркем – художественный

Алуан – разные

Қиял - вымысел

Жаңа сөздер бойынша сөз тіркес жасау.




Негізгі бөлім:


5 мин

Оқулықта берілген тақырып мәтінін белсенді оқиды.


1.Мәтінді тыңдаймыз. (аудирование) 

Мұғалім мәтінді оқиды, түсіндіреді. Оқушылар тындайды, талқылайды.

Оқылықпен жұмыс

29 мин


 
2.Мазмұнын түсіну.Мәтін не туралы. туралы мәтінде қандай мәлімет берілген?(аудару)
 
3Тақырып бойынша қосымша мәлімет.(оқушылардың презентациясы) 

Ә. Қастеев туралы мәлімет


2.1 «INSERT» стратегиясы. Мәтінді оқу барысында келесі белгілер қою.
 
V білетін ойлар СЛАЙД
 
+ жаңа білім
 
? сұрақтар туды
 
Мәтінді оқып болған соң, кестені толтырамыз(тірек сөздер)
 
V + ?
 

Білемін

Білгім келеді

Білдім







4. Мәтін бойынша денгейлік тапсыралар орындау


5. Грамматикалық тапсырмалар:

Стратегия кубизм арқылы ПЕЙЗАЖ сөзді талдау, септеу, тәуелдеу,





Шалбаева Ақслу жаңа тақырып бойынша қосымша мәлімет дайындап оқушыларға баяндап түсіндіріп берді



Әр оқушы өз бетімен мәтінмен жүмыс өткізеді. Мәтінді түсінеді.










Оқушы өз талабына сай тапсырманы орындайды, баяндайды.

Қорытын -

ды бөлім:


2 мин




























3 мин


Картинки с пейзажами

    • Пейзаж түрлерін анықтау

  • Воспитательный момент

  1. Қазақстанның табиғаты сұлу таза болу үшін не істеу керек?

  2. (Составить четверостишие по охране природы)

Сұлу , бай

Қорғау ,сақтау


Пейзаж дегеніміз не?

• “Пейзаж” сөзінің мағынасы қандай?

Пейзаж түрлерін атаңдаршы.

Қандай суретші шығармаларын білесіңдер











Үйге тапсырма:

  1. Жаңа сөздерді жаттау

  2. Сурет салып келу

Сабақ критерийлеріне сәйкес оқушылар өздерін бағалайды, сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын.










Оқушылар сұрақтар арқылы класстер толтырады
















Оқушылар өз бетінше критерийлер арқылы бағалайды.