План урока по английскому языку

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сыныбы: 2

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Food and drink .

Сабақтың мақсаты: Монологтік және диалогтік айтылым дағдыларын дамыту, жаңа лексиканы енгізу, сөздерді семантикалық белгілері бойынша саралау білімін қалыптастыру, Present Simple шағында етістіктің болымды, болымсыз түрінің қолданылуын белсендіру , Аа әрпінің ашық және тұйық буындарында оқу дағдысын қалыптастыру.


Сөздік қорларын молайту және есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.

Өзге тілді үйреніп, құрмет тұтуға тәрбиелеу және салауатты өмір салтына бағыттау.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап

Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту

Көрнекілігі: CD ойнатқыш, флэш-карталар, грамматикалық таблица

Пән аралық байланыс: Бейнелеу өнері, қазақ тілі

Сабақ барысы:


I.Ұйымдастыру

А) амандасу

Б) түгендеу


II. Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.


- Балалар, біз өзіміз, өз отбасымыз, мерекелер, өз үйіміз немесе пәтеріміз туралы әңгімелей аламыз. Ал бүгін біз азық-түлікті білдіретін сөздермен танысамыз.


Our theme in our lesson is “Food and drink .”


ІІІ. Тірек білімді белсендіру.


«Pass the pen» ойыны. (Қаламды бір-біріне бере отырып, бірнеше тақырыпқа )

Фонетикалық жаттығу.

-Балалар, бүгін біз Бенмен бірге Аа әрпінің ерекшеліктерін оқып-үйренетін боламыз. Бұл ағылшын тіліндегі бірінші әріп. Бұл әріп әртүрлі болып оқылады. Мысалы: Cat, jam, hat, ant. Бұл жерде сөздер тұйық буында тұрғандықтан [ǽ] болып оқылады. Ал name, play, cake-сөздері ашық буында тұрғандықтан [ei] болып оқылады. Кәне, осы дыбыстарды айтуға үйренейік!


Listen to me and repeat after me!


[ǽ], [ǽ], [ǽ]


Cat, cat, cat


[ei], [ei], [ei]


Play,play,play


[ǽ], [ǽ], [ǽ]


Ant, ant, ant


[ei], [ei], [ei]


Day, day,day.


IV.Жаңа сабақ.


Жаңа сөздерді енгізу: biscuit, cheese, chocolate, bread, jam, yogurt, milk, butter.

Оқулықпен жұмыс.

1-жаттығу. Listen and learn. (Жаңа сөздерді үйрену).

Дидактикалық ойын:

Әр балаға доп лақтырып, сұрақ қояды: What’s this? (Жаңа сөздердің суреттерін көрсетіп отырады).

2-жаттығу. What do you like? Finish the sentences. (Сөйлемді аяқтау)


Бүгінгі сабақта берілген сөздердің biscuit сөзінен басқа сөздердің барлығы саналмайтынын және I like/ I don’t like фразаларын түсіндіру. Бұл фразаларды көпше түрде ғана қолданылатынын ескерту.


I like…. . I don’t like… .


3-жаттығу. Pairwork. Ask and answer.(Оқушылар бір-біріне сұрақ қойып, қысқаша жауап береді )

Do you like chocolate? Yes, I do./ No, I don’t.


4-жаттығу. Listen and read.

Look! He likes chocolate. / Look! She doesn’t like yogurt.


5-жаттығу. Say. (She/He likes; She/He doesn’t like құрылымдарын пайдаланып фольклор кейіпкерлерін сипаттайды )


6-жаттығу. Сергіту сәті.

I like oranges,

Oranges, oranges.

They are so yummy

For my little tummy.

I like lollipops,

Chocolate and biscuits.

They are so yummy

For my little tummy.


V.Іс-әрекет тәсілін және білімдерін бекіту.


Дәптермен жұмыс.

1-жаттығу. Write. (Әр суретке сәйкес сөздерді жазу)

2-жаттығу. Put the missing words. (Түсіп қалған сөздерді жазу)

Keys(Жауабы):

1. doesn’t

2. likes

3. like

4.don’t


3-жаттығу.Answer about yourself (Өздері туралы жауап беру)

4-жаттығу. Write the questions. (Тірек үлгіге сүйене отырып сұраулы сөйлем құрау)

Keys (Жауабы):

Do you like milk?

Do we like apple jam?

Do they like yougurt?


5-жаттығу. Which word is different. Circle it. (Аа әрпінің оқылуына байланысты артық сөзді белгілеу)

6-жаттығу. Write and pronounce. (сөздерді жазу және оқу)


VI.Сабақты қорытындылау.

-Балалар, бүгін сабақта жаңа не үйрендіңдер? Ата-аналарыңа не жайлы айта аласыңдар?

Ағылшын тіліне аударыңдар: Маған сүт ұнайды. Маған сүт ұнамайды. Оған шоколад ұнайды. Оған шоколад ұнамайды.


-Дұрыс, жарайсыңдар! Well done, children.


Бағалау.


Үйге тапсырма: 3,6-жаттығулар.