Час Української Культури (Ukrainian Culture Time)
Task 1. What will you tell the world about Ukraine?
МЕТА: сприяти набуттю учасників (учнів) знань про Україну, її історію та культуру.
ОБЛАДНАННЯ: текст про Україну (10 фрагментів)
ХІД ПРОВЕДЕННЯ: вчитель вручає кожному з учасників (учнів) один фрагмент і пропонує протягом трьох хвилин вивчити інформацію, підготуватися до передачі її іншим. Далі вчитель просить усіх учасників (учнів) підвестися та, вільно рухаючись в аудиторії (класі), віднайти собі співрозмовника для обміну інформації. Протягом двох хвилин слід переказати свій фрагмент інформації та вислухати співрозмовника. Спілкуватися можна лише з однією особою. Через десять хвилин звертається до учасників (учнів) з проханням зайняти місце в загальному колі та організовує озвучення основного змісту тексту, формулюючи відповідні запитання, наприклад:
1. What is Ukraine?
2. Is it large?
3. Where is it?
4. What do you know about the history?
5. What is the Capital of Ukraine?
6. What are the national symbols of Ukraine? Etc.
Учасники (учні) дають відповіді, аналізуючи їх, вчитель підводить підсумки завдання та очікуваних результатів.
Task 2. I know…
МЕТА: сформувати елементарні знання про Україну; познайомитись з історією, культурою, традиціями.
ХІД ПРОВЕДЕННЯ: Учасники сідають на стільці, що стоять по колу, по черзі вітаються і промовляють слова: «I know…». Наприклад: «Hello! I’m Nadia. I know that Kyiv is the Capital of Ukraine», «I know that Kyiv-Pechersk Lavra, one of the best-known monasteries, was founded in 1051.», «I know that Taras Shevchenko is one of the most famous painter and poet of Ukraine» etc.
Після цього завдання вчитель пропонує на основі інформації, яку повідомили учасники (учні) скласти розповідь про країну та більш детально познайомитись з інформацією про неї.
Task 3. «Mirror».
МЕТА: дати учасникам уявлення про країну, ознайомитись з літературою, спортом, проявити свої творчі та креативні навички та вміння.
ХІД ПРОВЕДЕННЯ: Учасники стають у два кола. Ті, які стоять у внутрішньому колі, мають за допомогою міміки та жестів передати певного героя, наприклад, українського спортсмена, співака, музиканта, поета, політичного діяча або музичні інструменти, види спорту і т.д., а ті, що знаходяться в зовнішньому, мають визначити та вгадати, кого саме або що зображували учасники. Звичайно всі вгадані відповіді приймаються лише англійською мовою. За сигналом вчителя учасники міняються місцями. Всі вгадані учасниками слова записуються.
Після виконаної вправи вчитель підводить підсумки завдання. Учні аналізують інформацію, про яку дізнались.