Сыныбы: 4 сыныптар
Сабақтың тақырыбы. My family
Сабақтың мақсаты. Оқушыларға отбасы мушелерін қалай аталатынын, ағылшын тілінде айтып үйрету, to have грамматикалық құрлымын пайдалана отырып отбасы мүшелерін таныстыру.
Сабақтың көрнекілігі. АКТ, отбасы мүшелерінің суреті, плакат, т. б.
Сабақтың түрі. Аралас
Сабақтың әдісі. Топтық жұмыс
Сабақтың пән аралық байланысы. қазақ тілі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
-Good afternoon, children! -………………
— How are you? — …………………………….
— Who is on duty? — …………………………..
— Who is absent today? — ……………………..
— What date is it today? — …………………………
ІІ. Оқушыларды топқа бөлу . Оқушыларды төрт топқа бөлу үшін жасыл, қызыл, көк, сары тусті стикерлерді таратып беремін. Қызыл түсті 1 — топқа барады. Жасыл түсті 2 — топқа бөлінеді, сары түсті 3 — топқа , көк түсі 4- топқа бөлемін. Осылайша оқушыларды төрт топқа бөлемін.
1st — red group
2nd — green group
3 rd — yellow group
4th — blue group
IIІ.Үй тапсырмасын тексеру.
What was the home task for today? -……………………………….
— туыстық атауларды қайталау (суреттер арқылы өткен жаңа сөздерді сұрап, аттарын астына тез қою н/е жазу )
Grandfather – ата
Grandmother — әже
father — әке
mother — ана
brother- аға, іні
sister — апа, сіңілі
uncle — көке
aunt — тәте
IV.Жаңа сөздер мен жаңа сабақ
( New words) (Оқу, түсіндіру, жазғызу, қайталатқызу, жеке оқытқызу)
son – ұлы
daughter – қызы
nephew — жиен ұл
niece — жиен қыз
Және
have — бар болу
Мысалы, менде үлке отбасы бар.- I have large family
Ал болымсыз түрде, Менде үлкен отбасы жоқ — I have not a large family
V.Сабақты пысықтау
1) Адасқан әріптер
ghterdau — daughter
ons — son
hewepn — nephew
ecien — niece
2)Read and traslate the text
Мәттінді оқып аудару.
My family
My name is Batyr. I am nine. I have large family. I have a grandmother. Her son is my father. My father is doctor and my mother is teacher. My nephew is student in the future he would a doctor. And I have two little brother and a little sister.
3) Writing look at the text I complete the sentences.
Мәтінге карап жаттығуды орында
1. My name is (Batyr).
2. I have (large) family.
3. I have a (grandmother)
4. Her (son) is my father
5. My mother is (teacher.)
7. And he has two little ( brother) and I a little (sister).
VI. Play games.
Сергіту сәтті
Daddy finger, where are you?
Here I am. How do you do?
Mummy finger, where are you?
Here I am. How do you do?
Brother finger, where are you?
Here I am. How do you do?
Sister finger, where are you?
Here I am. How do you do?
Baby finger, where are you?
Here I am. How do you do?
VII. Conclusion (Қорытынды)
1) Фото сурет бойынша әр оқушы өз отбасы жайлы әңгімелеу.
Say about your family
2) Мақалды талдау
East or west,
Home is best. «Өз үйім- өлең төсегім»
3) Диалог
Cұрақ- жауап
1. Have you got a family?
2. Say me please about your family?
3. Have you got a brother?
Have you got a sister?
VIII. Getting marks.
Бағалау. (топ бойынша; жиналған стикерлер арқылы)
IX. Your home task
Үйге тапсырма
Writing easy about your family. (Өзінің отбасы жайлы шағын эссе жазу)