Бір табақ ұн ( 5 класс )

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Лексикалық тақырыбы: «Мағжанның добы»

Грамматикалық тақырыбы:  Барыс септік.

Мерзімі: 24.10.2016ж 

Сыныбы: 6

Сабақтың мақсаты: «Мағжанның добы» деген мәтінді түсініп, сұрақтарға жауап беру, әңгімеге сипаттама беру арқылы , сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Сабақтың әдіс тәсілі: топқа бөлу, диалогтық әдіс,  талдау жинақтау, сызбалар арқылы өткенді қайталау

Қолданылған модуль: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету», «Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық  технологияларды пайдалану»,

 Сабақтың  барысы:

Оқушының

іс-әрекеті

Ресурстар

Мен сыныпты қалай қарсы аламын?

оқушылармен амандасып, оқушыларды сабаққа ұйымдастыру

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

Психологиялық дайындық  «Амандасу» жаттығуы. Бұның мақсаты– топтағы бүкіл адаммен амандасып шығу.

 Оқушыларды топқа  бөлу үшін түсті қағаздарды ұсынады.

 

 

 

 

 

Оқушылар өздеріне ұнайтын түсті таңдау арқылы, бұл түсті таңдаған адамның мінезі қандай  екенін біле отырып,

2-шағын топқа бөлінеді:

қызыл, көк  түсті қағаз.

компьютер

Үй жұмысын тексеру

 

 

 

 

Өткенді тақырыпты қайталау.

 

 

 

 

 

50-бет 2-тапсырма диалог



Септіктерді қайталау(сұрақ-жауап)

Сұхбатты толықтырыңдар.

 

 

 Жаңа сөздер

Тілек-пожелание

Сыйлық-подарок

Қонақ-гость

Туысқандар-родные

Бағалы-ценный

 

 

Суреттер

Сызбалар

кестелер

Талдау тапсырмасы.

Карточкамен жеке жұмыс

Тақтаның тұсында жұмыс

 

өздеріне берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып есте сақтайды

кеспе қағаздар,

тапсырмалар.

Жаңа сабақ


Мәтінмен жұмыс

53-54-бет Жаңа сөздерді меңгеру


Мәтінді түсініп оқып, аудару

сұрақтарға жауап береді

Сұрақтарға жауап беру,диалог құрастырады


сөйлесу


Сабақты бекіту

Сұрақтарға дұрыс жауап беру,талқылау 

Бүгінгі тақырып бойынша  ойларын жинақтап, алған мәліметтерді ауызша жеткізеді. 

оқулық,компьютер,сурет, өлең,сызба

Бағалау

Дұрыс орындаған тапсырмаларына жұлдызша беріп, оқушы білімін бағалау.

 

Әр дұрыс орындаған тапсырмаларына жұлдызша алып отырады, сабақ соңында қорытынды бағасын  алады.

Бағалау өлшемдері:

4-5       = «5»

 

3          = «4»


2          =«3»

 

Үйге тапсырма

169-173бет аудару,жаңа сөздерді жаттау

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.

күнделік

Рефлексия

тақтада  берілген  суреттерге  сәйкес стикер ілу. Сандықша не үйрендім?  Гүл түсіндім, бірақ  әлі бекіту керек, қоқыс шелегіне не түсінбедім?

тақтадағы суреттерге: Нені үйренгендерін? Нені түсінбегендерін?  жазып іледі.

     

 

 

түсті  стикерлер.

қалам,