Enbekshikazakh region
Kyrbaltabai village
Y. Altynsarin secondary school
The theme: Sport
Grade: 2
Prepared by: Azhmoldaeva. A.N.
Сабақтың тақырыбы: Sport. [pic]
Сабақтың мақсаты: «Sport» тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында репродуктивті және рецептивті қарым-қатынасын қалыптастыру,рецептивті грамматикалық дағдыларын қалыптастыру,жаңа сөздікті: mountain, mountain climbing, popular, cycling, boxing, rugby, tennis, badmibton, national жаңа сөздерін енгізу. Present Simple шағында етістіктің болымды, болымсыз түрінің қолдануын белсендіру, фонетикалық дағдыларын дамыту, тақырыптық лексиканың орфографиялық дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:
білімдік: «Sport» тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында репродуктивті және рецептивті қарым-қатынасын қалыптастыру; рецептивті грамматикалық дағдыларын қалыптастыру; өтілген лексикалық және грамматикалық материалдарды белсендіру.
дамытушылық: тілдік жұмбақты қолдану жолымен өтілген лексиканы белсендіру арқылы сөздік қорын дамыту; диалогтық сөйлеу, монологтік сөйлеу мәдениетін арттыру, басқа елдің мәдениетіне деген жағымы қарым-қатынастарын қалыптастыру; бояуға берілген тапсырмаларды орындату арқылы саусақ бұлшық еттерінің икемділігін арттыру; ойынға тарту арқылы белсенді іс-әрекетке тарту, қозғалыс қимылдарын басқара бәлуге үйрету, сабақтағы іс-әрекетіне өз бетінше баға бере білу дағдыларын дамыту.
тәрбиелік:өз жұмысына және басқа адамдардың еңбегіне деген құрмет, жауапкершілік, тәртіптілік, еңбексүйгіштік, сыныптастарының жетістігіне қуанышты қарым-қатынас сезімін қалыптастыру сәтсіздігін уайымдау.
Күтілетін нәтиже:
пәндік: мұғалімнің сөзін тыңдату арқылы ағылшынша дыбыстарын дұрыс айту, қарапайым монологтік және диалогтік айтылымды қолдану, Present Simple шағында етістіктің болымсыз , болымды , сұраулы сөйлемдерде сөз тәртібін сақтау, тыңдаған шағын мәтіндердің мазмұнын түсіну, жаңа сөздерді ауызша және жазбаша қолдану кезінде орфографиялық нормаларды сақтауды білу.
тұлғалық: ағылшын тіліне деген қызығушылықты көрсету; мәдени дағдыларын, тілдік қарым-қатынас пен этикетті (сөйлеу этикеті) қалыптастыру.
жүйелі іс-әрекеттік: бұрын үйренген сөздер аясында ақпарат сұрауда қолдану, лексикалық грамматикалық құрылымды күнделікті өмірде қолдану берілген тақырып бойынша монологтік және диалогтік айтылым құра білу, суреттерді сипаттау.
Сабақты материалдық жабдықтау:
мұғалім үшін: СД- ойнатқыш, демонстрациялық материалдар.
оқушы үшін : оқулық, жұмыс дәптері
Пәнаралық байланыс : дене шынықтыру (спорт түрлерінің атаулары), дүниетану
( салауатты өмір салты), өзін-өзі тану (өмірге деген жағымда көзқарас).
Қолданылған әдіс-тәсілдер: Сын тұрғысынан ойлау әдісі, АКТ (интерактивті тақтамен жұмыс, видео-аудио жазбаларды көрсету, тыңдату), топпен жұмыс әдісі, өзін-өзі, өзгені бағалау, көрнекі әдіс-тәсіл, түсіндірме әдісі, жұптық жұмыс (диалог)
Сабақтың барысы [pic]
1.Ұйымдастыру сәті.
-Good morning, children! I’m glad to see you! How are you?
-Good morning, teacher! We are glad to see you too!
2. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.
Жаңа тақырыпқа өту үшін Миға шабуыл. Brainstorming. [pic]
ұйымдастырылaды:
-Балалар бүгін біз «Sport» тақырыбын жалғастырамыз. Бүгін біздің еліміздегі және Англиядағы әйгілі спорт түрлері туралы әңгімелесеміз.біздің елімізде қандай спорт түрлері жақсы таралған? Жарайсыңдар. [pic] [pic]
3. Тірек білімді белсендіру.
«Жұпты тап» дидактикалық ойыны
Мақсаты: жіктеу және тәуелдік есімдіктердің қолданылуын бекіту.
Ойынның өту барысы: сынып екі командаға бөлінген және оларға карточкалар таратылады. Бірінші команданың өкілдері жіктеу есімдіктері бар карточкаларды алады, екінші команда тәуелдік есімдіктері барды алады. Оқушылар кезекпен өз карточкаларын көрсетіп, есімдікті айтады, ал екінші команданың оқушылары сол есімдікке сәйкес тәуелдік есімдігін атайды. Оқушыларға осы есімдіктермен сөйлем құрастыруды ұсынуға болады. Тапсырманы жылдам және жақсы орындаған команда жеңімпаз атандаы.
4. Іс-әрекет тәсілін және жаңа білімді меңгеру.
Фонетикалық жаттығу. [pic]
Children, here is Ben. He wants to teach you how to pronounce some sounds in English. Listen and repeat after him. Sound [ts], [ts], [ts]. Say after me: chess, chalk, chair, chat,champion. Well done, children!
Next sound is [dz], [dz], [dz].
Say after me: join, John, jelly, jam, jeans. Good! [pic]
Оқулықпен жұмыс.
Exercise -1. Listen and read. Sport in Kazakhstan.
Мәтінді тыңдау алдында оқушыларға mountains, mountain
climbing, popular, cycling, boxing, champion жаңа
сөздерінің мағынасын түсіндіремін. Содан кейін оқушылар
аудиожазбаны тыңдап, аудиомәтінді фотосуреттермен
салыстырады.
Track 35.
People in Kazakhstan love sport. We have
mountains in Kazakhstan. Mountain climbing is very popular here. Cycling is popular here. Kazakh people like boxing. Serik Sapiev is our champion. [pic]
[pic] [pic]
Exercise - 3. Listen and read.
Оқушылар «Sport in England» мәтінін оқиды. Көрнекі материалдаорды қолдану арқылы tennis, badminton, rugby, national, rackets сөздерін түсіндіремін. [pic]
Track 36. People in England like sport too. Tennis, badminton,
football and rugby are English national sports. You need two rackets
for tennis and badminton. You need balls to play rugby and football.
This is a football. This ball is for rugby.
5. Іс-әрекет тәсілі мен білімдерін бекіту.
Exercise - 2. Choose: true or false.
[pic]
Exercise - 4. Choose: true or false.
[pic]
[pic]
[pic]
Дәптермен жұмыс [pic]
Exercise-2. Do the crossword.
Keys:
1-mountain climbing
2-boxing
3-badminton
4- cycling
5- tennis
6- football
7- rugby
[pic]
3. Read the sentences. Put v or x.
Оқушылар сөйлемдерді суреттермен салыстырып оқиды да,тор көзге қажет белгіні қояды.
Keys:
I like boxing. V
It’s badminton. X
Rugby is a Kazakh national sport. X
You need a racket for cycling. X
7. Сабақты қорытындылау. [pic]
[pic] [pic]
[pic]
8. Үй тапсырмасы. Exercise - 5.