Тестування за темою « Службові частини мови»

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Украінська мова 7 клас

Тема. Контрольна робота . Тестування за темою « Службові частини мови»

Мета: перевірити знання і вміння учнів з теми « Службові частини мови»; розвивати навички застосування правил із вивченоі теми при виконанні тестових завдань; виховувати наполегливість у навчанні, старанність.

Очікувані результати: учні виконують тестові завдання, використовуючи засвоєний теоретичний матеріал, слідкують за культурою мовлення.

Обладнання: тестові завдання

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Тестування – дієвий засіб перевірити рівень засвоєння вивчені теми, можливість розвитку логічног мислення, здатності використати набуті знання на практиці.

II Основний зміст роботи

Виконання тестових завдань.

1.У якому рядку всі слова належать до службових частин мови:

а) під, себе, старанно, прочитана;

б) але, не, попід, біля;

в) нехай , з-поміж, виконуючи.

2) Прийменники біля,коло, край, близько утворені:

а) шляхом складання непохідних прийменників;

б) поєднанням прислівників чи іменників з прийменниками;

в) шляхом переходу з інших частин мови.

3) Як пишуться всі прийменники зі словами, перед якими вони стоять?

а)Разом;

б) окремо;

в) через дефіс.

4)Прийменники з і за можуть уживатися з такими відмінками:

а) родовим, знахідним, орудним;

б) родовим і знахідним;

в) родовим і місцевим.

5)Які сполучники з’єднують однорідні члени речення або частини складносурядного речення:

а) сурядності;

б) підрядності.

6) У якому рядку подано протиставні сполучники сурядності?

А) Чи, хоч, то,або;

б) але,зате, проте, однак;

в) ні…ні, та, і.

7) У якому рядку допущено помилку у вживанні сполучників?

А) Дорослі й діти;

б) дощ й вітер;

в) читали й писали.

8) У якому реченні допущено помилку в написанні сполучників?

а) Коріння навчання гірке, зате плід його солодкий.

б) Я заховався зате дерево, що ближче.

9)Які частки виражають різні смислові відтінки та ставлення мовця до висловлюваного:

А) вказівні частки;

Б) модальні частки;

В) питальні частки.

10) У якому рядку подано формотворчі частки?

А) Це,ось, то;

Б) не. ні, ані;

В) хай (нехай), б ( би ).

11)Частки –бо, -но, -то, -таки пишуться через дефіс, якщо:

А) підсилюють значення окремого слова;

Б) між часткою і словом, до якого вона належить, стоіть інша частка.

12) З дієприкметниками, що не мають пояснювальних слів і є означеннями, префікс не пишеться:

А) разом;

Б) окремо.

Підсумок уроку

Домашнє завдання: повторити тему « Службові частини мови»