Пән мұғалімі
Пәні
Сабақтың тақырыбы
Сыныбы
Күні
Жумагазиева Б.Е.
Ағылшын тілі
Eating in Britain (1-сабақ)
7 «А»
05.10.2015ж.
Сілтеме
Ағылшын тілі оқулығы, Т.Аяпова, З.Әбілдаева, Ж.Тұтбаева. Алматы «Атамұра», 2012ж.
Мақсаты
Оқушыларға саналатын және саналмайтын зат есімдердің қолданылуын үйрету. Британ асханасы жайлы мағлұмат беру
Күтілетін нәтиже
Оқушылар саналатын және саналмайтын зат есімдерді қолдана алатын болады. Британ асханасы жайлы білетін болады.
Ресурстар
Маркерлер, плакаттар, таратпалар, стикерлер
Тапсырмалар
Топта грамматикалық тақырыптарды постерге түсіріп, қорғау
Жұптасып диалог оқу
Кестені толтыру
4,5 жаттығуларды орындау
Топта бір-бірінен өзара сұхбат алу
Топтық бағалау
Кейінгі оқу
Грамматикалық ереже
Мұғалімнің жазбасы
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе
(4минут)
Сәлемдесу, көңіл күйлерін сұрау
Түгендеу
Өткен тараудағы білімдерін «Кластер» әдісі бойынша тексеру.
Қызығушылығын ояту
I can show you my face
Where everything is on its place
With my nose I can smell
Many objects I see well
With my eyes I look around,
Watch my feet and stamp the ground
With my ear I can hear
What my friend is doing near
With my mouth I can eat
Everything that’s very sweet.
Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Сәлемдеседі, көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетеді
Кезекші жауап береді
Оқушылар өткен тақырыпты қайталау бойынша диаграмма толтырады.
Оқушылар айтылған сөйлемдерге сай іс-қимыл жасайды
Тұсаукесер
(10минут)
Топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату
Суреттер арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Постер қорғау, ДЖИГСО әдісі. Топтық жұмыс:
І топқа – countable and uncountable nouns
ІІ топқа – much/many
“Apples”, “bananas”деп, суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді
Берілген грамматикалық тақырыптарға байланысты кітаптың соңынан ережелерін іздеп тауып, оқиды және А3 форматқа түсіреді. Қорғайды және топтар бірін – бірі «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды
Негізгі бөлім
(15минут)
Ex. 1. Listen and read
Ex.2. Complete the chart «Кім жылдам?» әдісі
fruit
drinks
Other food
Ex.3. Make two lists
singular
plural
Ex.4.. Read and write uncountable or countable near these words.
Ex.5«Жұбыңды тексер» әдісі Arrange these nouns into the lists:
Fruit, vegetables, tableware
Ex.8. Look at the picture. Do you eat or drink these things? How much? Use a lot of, much or many.
Оқушылар диалогті жұптасып оқиды.
Оқушылар берілген кестені интерактивті тақтаға толтырады
Оқушылар 4, 5, 8 жаттығуларды орындайды
Сергіту сәті
(2минут)
Караокемен өлең айту.
Оқушылар караокеге ілесіп өлең айтады.
Қорытынды бөлім
(8минут)
Топтық жұмыс
Ex. 10. «Тұжырымдамалық кесте» әдісі. Find out the likes and dislikes of the people in your class
St1
St2
St3
St4
Do you like carrots?
Do you like biscuits?
Do you like lemon?
Do you like cheese?
Do you like chocolate?
Do you like tea?
Report back to the class.
Оқушылар кестедегі сұрақтарды топта өзара бір-бірлеріне қойып, нәтижесін дәптерге жазады. Әр топтан 1 оқушы шығып сынып алдында оқиды.
Бағалау
(2минут)
Топта бағалау
Бағалау парақшаларындағы бағаны не үшін қойғандарын дәлелдейді
Кері байланыс
(2минут)
Не ұнады, не ұнамады, не түсіндім?
Стикерге өз пікірлерін жазады
Рефлексия
(1минут)
Смайликтер арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Оқушылар үш түрлі смайлик арқылы сабақты бағалайды.
Үй жұмысы
(1минут)
Грамматикалық ережелерді оқу