Розробка уроку на тему Щоб у серці жила Батьківщина

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема: Щоб у серці жила Батьківщина (до 25 річниці проголошення незалежності України).

Мета: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.

Обладнання: ноутбук, презентація, ватман із зображенням території України, паперові кольорові сердечка, зашифрований вислів-епіграф, відео пісень.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Емоційне введення.

Перегляд відео кліпу на пісню «Це моя Україна» К. Бужинської.

ІІІ. Інтерактивна вправа «Дарую серце Україні».

Учитель: Дорогі діти, сьогодні ми з вами будемо говорити про нашу рідну Україну, згадаємо її багатостраждальну історію,символіку, доведемо, що ми гідні громадяни своєї Батьківщини. Погляньте, на дошці є зображення території України, але воно не яскраве. Але своєю відданістю і любов’ю ми зможемо забарвити її. Візьміть паперові сердечка і напишіть на них, з чого для вас починається Україна.

  • Україна для мене – це…

Учні прикріплюють кольорові сердечка на карту.

ІV. Гра «Дешифрувальник».

Учитель: Ми одержали зашифроване повідомлення від українського поета В.Симоненка, в якому він говорить, як потрібно ставитися до Вітчизни.

Переставте букви в словах і прочитайте вислів. Він стане девізом нашого уроку.

сВе ан тісві нажмо

битивира, усин,

тибвира монжаен

ільтіки щиБатьнуків.

V. Рубрика «Сторінками історії України».

Перегляд презентації.

Учитель: Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна довгої вікової героїчної боротьби за волю.

1. Існування могутньої Київської держави Володимира Великого, Ярослава Мудрого.

2. Перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ на острові Хортиця.

3. Започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.

4. 1991 рік проголошення незалежності України.

5. 2004 рік прояв громадської активності під час Помаранчевої революції.

6. 2014 рік – Революція Гідності, що призвела до політичних та суспільних змін в Україні. Наші серця навіки з борцями за свободу та єдність України.

VІ. Робота в групах. «Символи України».

Кожна держава має свої символи, державні і народні.

  1. Герб – емблема, особливий знак, що виражає коло ідей політичного та історичного характеру, природні особливості, господарську специфіку країни. Опис державного герба подається в конституціях держав. Так у ст. 20 Конституції України записано, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України

  2. Прапор.

З ХVІІІ ст. з блакитного полотнища вироблялися всі полкові і сотенні козацькі прапори Війська Запорозького жовтою фарбою на них наносили зображення хреста, зірок, зброї.

  1. Бесіда. 1) Що символізують кольори нашого прапора?

2) Що символізує форма малого герба?

4. Гімн.

У січні 2001 року парламент затвердив текстом Державного Гімну України вірш Павла Чубинського « Ще не вмерла України…», написаний 1862 року. Музику до Гімну створив західноукраїнський композитор Михайло Вербицький. Вперше Український Гімн з текстом та нотами зявився друком у 1865 році.

5. Є також офіційні символи Президента України. Це Штандарт, Колар, Печатка і Булава. Демонстрація відповідного слайда презентації.

6. Гра «Наші символи»

Учням пропонується об’єднатися в команди, які одержують завдання – дібрати за наведеними напрямками символи, які якнайкраще уособлювали б Україну:

Дерево Птах Одяг

Квітка Тварина Страва

Ягода Комаха Зброя

VІІ. Підведення підсумків уроку.

Учитель: Кожен народ любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні, волелюбній, мирній державі, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу країну, хочемо, щоб вона стала процвітаючою, сильною, завжди вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти, люблячі сини і дочки України.

Перегляд відеокліпу Тіни Кароль та переможців проекту «Голос. Діти» - «Україна – це ти».