Вірно. Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року на п’ятій сесії Верховної Ради.
2. Письмові вправи.
Кожна держава має свої символи. Державні символи України закріплені у 20 статті нині діючої Конституції. Знайдемо і прочитаємо перший абзац цієї статті.(Один з учнів зачитує). Так, державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.
Державний прапор – це своєрідна візитна картка країни. Державний прапор постійно майорить над будинком Верховної Ради, резиденцією Президента України, над будинками обласних, міських, районних та селищних рад, над представництвами нашої держави у країнах світу. Давайте ми з вами повернемося до 20 статті Конституції і прочитаємо її другий абзац (учні читають). Що собою представляє державний прапор України?(учні відповідають). Так, вірно. Український державний прапор – це прямокутне полотнище з двох рівних смуг синього і жовтого кольорів. Поєднання цих кольорів можна пояснити багатозначно. А яке найпоширеніше тлумачення?(коротке повідомлення одного з учнів).
Завдання 1. У кожного з вас на парті лежить маленька копія прапора. Виміряйте її довжину і ширину та знайдіть периметр.
Своєрідною емблемою будь-якої держави є її герб. Має свій власний герб і Україна. У вже нам відомій 20 статті Конституції написано, що головним елемента великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого – тризуб(малий Державний Герб України).Тризуб ми можемо побачити на печатках, грошових знаках, деяких документах.
Виконавши наступні завдання ми з вами дізнаємося коли Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України.
Завдання 2. Знайдіть значення виразу 217+2х+5х-х-240, якщо х=7.
Завдання 3. Розв’яжіть рівняння: а) 7у+4у+8-4=4; б)7у-3у-2=6.
Завдання 4. Обчисліть: 391126-389134.
Добре. Ви вірно виконали ці завдання. І тепер ми з вами знаємо, що 19 лютого 1992 року Верховна Рада України постановою „Про Державний герб України” затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом Великого герба. І з цього дня тризуб став офіційною емблемою України. А яка ж в нього історія?(коротке повідомлення одного з учнів).
Ще одним державним символом України є гімн. Гімн – це не просто пісня, це історія визвольної боротьби українського народу, це шлях до омріяної незалежності. Гімн – це пісня справжнього патріота, який вірить у славне минуле і світле майбутнє нашої держави – України.
Звучить гімн України, учні стоячи, притуливши руку до серця слухають його.
Слова гімну були написані ще у 1863 році, а актуальні вони навіть і зараз. Так і хочеться вигукнути на весь світ: „Ще не вмерла Україна... Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля”. Ці слова були покладені на музику. Скориставшись 20 статтею Конституції, знайдіть хто з українських композиторів це зробив(учні відповідають).Так, вірно. Це Михайло Вербицький.
Діти, а хто з вас знає прізвище автора слів гімну? Виконаємо наступні завдання і дізнаємося про це.
Завдання 5. Деякі букви у таблиці шифрограми вже записані, розв’яжіть рівняння, запишіть знайдені корені під відповідними їм цифрами у табличках і дізнайтесь прізвища автора гімну.
22у+у+10=56; у = Н;
3703+(2000-х)=5601; х = Б;
7z+6z-10=1303; z = Ч;
(у-164)+308=500; у = К;
643-(581-b)=292; b = С.
Вірно. Автор гімну Павло Платонович Чубинський – відомий український поет, фольклорист, етнограф і науковець.
IV. Підсумок уроку. Заключне слово учителя.
Сьогодні на уроці ми з вами повторили дії додавання і віднімання натуральних чисел, а також поговорили про державні символи України.
Закінчуючи наш сьогоднішній урок, мені хотілось би сказати вам ще раз, що державні символи – це святині держави, і ми з вами, як патріоти своєї України, повинні знати їх, як щирі українці - поважати їх.
Діти, пам’ятайте слова з вірша Д. Павличко:
...Всі народи рівні. А земля
Там найкраща, де вродився ти.
Виростай, дитино, й пам’ятай:
Батьківщина – то найкращий край!
V. Оцінювання роботи учнів на уроці.
VI. Домашнє завдання.