13. 09. 2016 Математика
Сабақтың тақырыбы: Салыстыр . Теңдік. Теңсіздік
Сілтеме:
Оқулық
Сабақтың мақсаты:
Салыстыру нәтижесінде шығатын тура немесе тура емес санды теңдіктерді және теңсіздіктерді оқи және жаза білуге үйрету
Көрнекілігі:
суреттер
Оқыту нәтижелері:
Салыстыру нәтижесінде шығатын тура немесе тура емес санды теңдіктерді және теңсіздіктерд оқып ,жаза білді
Тапсырмалар:
1. Бірнеше тапсырмалар орындау
2.Жұппен,топпен тапсырмалар орындайды.
Қадамдар:
Топқа түрлі тапсырмалар орындату, өз ойларын айтқызу, талдату. Пікір айтқызу.Сергіту сәті
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды
Сыныпты ұйымдастыру.
Сабаққа дайындық.
Сандар бойынша топқа бөлу
Өткенді қайталау
Тақтаға ұзындықтары әртүрлі кесінділер сызу
( 18см, 5 см, 100 см)
- Осы кесінділердің ұзындығын қалай анықтауға болады?
- Оны қандай өлшем бірлігі көмегімен анықтауға қолайлы?
- Бір дм неше см бар?
Кесінділерді салыстыру.
Санды өрнетерді жазу, осы санды өрнекке не ортақ?
Бірнеше өрнектер жазып, теңдік, теңсіздік, санды , әріпті өрнектерді ажырату
Жаңа сабақ
50+20 және 70-20 өрнетің мәнін түсіндіре отырып салыстыру ( Әр топқа бірнеше өрнек беру )
Ереже
Бір сан екінші саннан қанша артық не кем екенін білу үшін , үлкен саннан кіші санды азайту керек.
Есептер шығару
1-тапсырма .
№1 салыстыру. (ауызша орындау)
2-тапсырма. Топпен жұмыс «Қай топ шапшаң?»
№3 есеп
10,11,12,13,14,15,16,17,18,19. 10 сан жазылды.
10, 19-ең үлкені және ең кішісі
№4 Есеп шығару
Топта талдай отыра шығару
а) Тор көз-10 ә) Тор көз-10
Жолды-30 Жолды-30
Тор көз-? кем Жолды-? артық
Ш:30-10=20 Ш:30-10=20
Ж: 20тор көз кем Ж: 20жолды артық
Сергіту сәті Кім жылдам?
Сандар көрсету ( ондық пен бірлікті ажырату)
4 –тапсырма
Шығармашылық тапсырма
Суретпен жұмыс 2+3+4=9
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма: №5 есеп 13-бет
Сабаққа назар аударады.
Өлшем бірліктерді ажырата біліу
Талдау
Әр топта талдап, шығару
Жеке жұмыс
Шапшаң ойлап шығару
Талдай отырып шығару
Сергіту сәтін орындау
Топта талдап шығару
Бағалау