Фрагмент конспекту уроку з теми Формула коренів квадратного рівняння. 8 клас алгебра

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Тема . Формула коренів квадратного рівняння.

Мета : Закріпити навики розв’язування неповних квадратних рівнянь, ознайомитися з формулою дискримінанта та формулою коренів квадратного рівняння, формувати первинні навики обчислення дискримінанта та встановлення кількості коренів квадратного рівняння. Розвивати логічне мислення , пам'ять , увагу, зв’язне математичне мовлення. Виховувати почуття відповідальності за результати своїх знань , інтерес до вивчення теми та предмету.

Тип уроку : комбінований.

Хід уроку :

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Перевірка теоретичного матеріалу(фронтальне опитування.слайд2.)

  • Що таке арифметичний квадратний корінь?

  • Чому дорівнює корінь квадратний із 144 , 7256, -100 ?

  • Яке рівняння називається квадратним?

  • Назвіть квадратні рівняння на слайді.

[pic]

  • Як називаються коефіцієнти квадратного рівняння?

  • Назвіть коефіцієнти рівняння зображеного на слайді.

  • Яке рівняння називається зведеним?

  • Назвіть такі рівняння на слайді(їх там немає, тому навести приклади)

  • Чи можна з будь-якого рівняння зробити зведене? 9так) Як це зробити?

  • Наведіть приклад на рівняння , що записане на слайді

  • Гра «Хто швидше?» (із взаємоперевіркою за ключем на слайді);

Встановити відповідність між коефіцієнтами та квадратними рівняннями:

а

b

c

рівняння

1

3

-1

0

2

1

0

-25

3

2

1

-3

4

5

0

0

5

1

-3

-10

6

7

-5

6

7

1

-4

3

8

9

-12

4

9

-3

-2

5

10

0

3

6

  • Яке рівняння називається неповним?

  • Назвіть неповні квадратні рівняння, зображені на слайді;

2.Перевірка домашнього завдання (Самостійна робота 5-7хв)

Варіант 1

Варіант 2

Рівень А

(5 б)

1.Обчислити 5∙ [pic]

А)60 ; б) 70 ; в) 54 ; г) 6 ;

2. Яке рівняння зведене?

А) 4х2-6х+9=0 ; б)х2-х =0 ;

в) х2 - 7х+23=0; г) 3х-6=0.

3.Розвяжіть рівняння:

А) х2=100 ; б) 7х2=0 .

1.Обчислити 6∙ [pic]

А)72 ; б) 66 ; в) 60 ; г)11 ;

2. Яке рівняння зведене?

А) х2-6х+9=0 ; б)5х2-х =0 ;

в) 8х2 - 7х+23=0; г) 12х-6=0.

3.Розвяжіть рівняння:

А) х2=49 ; б) 13х2=0 .

Рівень Б

()

1.Обчислити 7 [pic] + [pic]

А)70 ; б) 70,5 ; в) 75 ; г) 105 ;

2.Розвяжіть рівняння:

а)20х2 -5 = 0 ; б) 2х2 + 7х = 0 ;

в) х2 +25=0; г) (х-2)2 = 0.

1.Обчислити 10 [pic] + [pic]

А)90 ; б) 90,6 ; в) 96 ; г) 9,6 ;

2.Розвяжіть рівняння:

а)27х2 -3 = 0 ; б) 3х2 - 6х = 0 ;

в) х2 +36=0 ; г) (х+6)2 = 0

  • Скільки коренів має неповне квадратне рівняння?

3.Коментований розв’язок біля дошки

Відкриємо зошити і запишемо число , класна робота.

Розв’яжемо рівняння і встановимо скільки коренів воно має:

А) 7х2 – 1 = 0 ;

Б) 2х2 – 2х = 0;

В) 2х2 + 2 = 0;

Г) х2 - 6х + 9 = 0;

Д) 2х2 – 7х + 9 = 0 ?

Проблемне питання : Ми змогли встановити скільки розв’язків мають рівняння а)- г) , а от сказати про останнє рівняння нічого з упевненістю не можемо. То ж сьогодні на уроці ми спробуємо дати відповідь на питання : «Скільки коренів може мати повне квадратне рівняння і як їх знайти?»

Тож запишемо тему уроку «Формула коренів квадратного рівняння»

Відкриємо підручники на сторінці 157.