14.09.2016ж Математика 2-сынып
Сабақтың тақырыбы: Қосу мен азайту өзара кері амалдар Қосуды тексеру. Есептер шығару
Сілтеме:
Оқулық
Сабақтың мақсаты:
Қосуды азайтумен тексеруді үйрету
Оқыту нәтижелері:
Қосуды азайтумен тексеруді үйренді
Тапсырмалар:
1. Бірнеше тапсырмалар орындау
2.Жұппен,топпен тапсырмалар орындайды.
Қадамдар:
Топқа түрлі тапсырмалар орындату, өз ойларын айтқызу, талдату. Пікір айтқызу.Сергіту сәті
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды
Сыныпты ұйымдастыру.
Сабаққа дайындық.
Пішіндер бойынша топқа бөлу
Ой қозғау
Өлшем бірліктерді ата
Ең кіші өлшем бірлікті ата
Бір метрде неше см бар?
Бір дм неше см бар?
Бір метрде неше дм бар?
Жаңа сабақ
№1
6,2,8 сандарын пайдаланып қосу амалына теңдік құру.
Қосындының мәнінен бірінші қосылғышты азайту.
Қосындының мәнінен екінші қосылғышты азайту.
Қандай қорытынды жасауға болады?
Ереже
Қосындының мәнінен қосылғыштардың бірін азайтқанда, екінші қосылғыш шығады.Ендеше, қосуды азайтумен тексеруге болады.
Есептер шығару
№2 Қосындымен айырманың мәндерін жазу.
а) 5+3=8 8-3= 5 3+5=8 8-5=3
ә) 6+4=10 10-4=6 4+6=10 10-6=4
40+50=90 90-50=40 50+40=90 90-40=50
Топпен жұмыс «Қай топ шапшаң?»
№3, 4 есеп Ауызша
20,21,22,23,24,25,26,27,28,29
20-ең кіші, 29-ең үлкен
20-2онд.0бірл. 29-2онд.9бірл.
№5 Есеп шығару
Топта талдай отыра шығару
Алма-30жәшік алмұрт-40жәшік
Алмұрт-10ж артық алма-10ж кем
Алмұрт-? Ж алма-? ж
Ш: 30+10=40 Ш:40-10=30
Ж: 40ж алмұрт Ж: алма 30ж
Сергіту сәті Кім жылдам?
Қандай сан жасырынып тұр:
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма: № 6 есеп 15-бет
Сабаққа назар аударады.
Топқа бөліну
Өлшем бірліктерді ажырата біліу, сұрақтарға жауап беру
Талдау
Ережені түсіну
Жеке жұмыс
Шапшаң ойлап шығару
Талдай отырып шығару
Сергіту сәтін орындау
Топта талдап шығару
Бағалау