Математика пәнінің мұғалімі:
Баяхметова Б.К
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер тарауын қайталау
Сынып: 5»а»
Мерзімі: 10.02.2016жыл
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: Оқушылардың жай бөлшек тарауы бойынша алған білімдерін пысықтау
Дамытушылық: Матметикалық тілде өз ойларын нақты және дәл жеткізе білуге, салыстыра білуге дағдыландыру
Тәрбиелік: Оқушылардың таңымдық және ойлау қабілеттерін дамыту
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Құралдар: интербелсенді тақта, флипчарт беті, маркерлер, түрлі-түсті фломастерлер.
Әдіс-тәсілдер: жұптық, топтық жұмыс
Оқыту нәтижесі:
Сілтеме: оқулық
Сабақ кезеңдері Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
І.Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Сәлемдесу
Сәлемдеседі
3 мин
Топтастыру
Оқушыларды әр түрлі гүлдердің суреті арқылы сыныпты 2 топқа бөлу
Әр түрлі гүлдердің суретінжинап, дыбыссыз қадаммен 2 топқа бөліну.
Білу
7 мин
Білу
АКТ
СТО
Постер қорғау 2топ
Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді, алымы нені көрсетеді?
Жай бөлшекті қысқарту деген не?
Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады?
Қандай сан берілген бөлшектерге ортақ бөлім бола алады?
Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?
Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайтуды түсіндіріңдер
Өз ойларынталдайды, болжайды, қиялдайды;
* әңгімелеуде өз болжамын шығармашылық тұрғыда жеткізеді;
* жаңа ақпаратпен жұмыс жасау барысында ықыласты болады,
* өз болжамының сәйкес келуін немесе сәйкес келмеуіне рефлексия жасайды;
* таным әрекеті үдерісінде қарым-қатынас шеберлігі артады
ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру
10 мин
Түсіну
ОБжК
Жұппен,
Топпен жұмыс
Әр топ өз міндеттерін орындайдыбір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды,есеп шығарады,сурет Құрастырады
10 мин
Қолдану
ОЖТ
5 мин
Талдау
АКТ,
Топпен жұмыс
Диалогтік оқыту
ТжДБО
СТО
Есеп шығару
Деңгейлік тапсырмаларды тақтаға орындайды.ӘР ТОПТАН 3 ОҚУШЫДАН ШЫҒАДЫ
Сергіту сәті
Әр топ ақылдасып, топтар кезек кезек интербелсенді тақтаға шығып дұрыс жауабын таңдайды
Жинақтау
Графикалық тест
нәтиже
IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау
7 мин
Бағалау
ЕКІ ЖҰЛДЫЗ БІР ТІЛЕК
Оқушылар сендер өздерінді өздерін бағалайсыңдар.
Бәріміз жақсы жұмыс жасадық
ТОП БАСШЫСЫ
топты бағалайды