7 алгебра Пән мұғалімі
Ілияс Жібек Ахетқызы
Тақырыбы:
Бұрыш, бұрыштың градустық өлшемі және оның қасиеттері. Бұрыштың биссектрисасы
Мақсаты
Оқушылар бұрыш деген не, градустық өлшемі және биссектрисасы туралы үйреніп,есеп шығара білуге қалыптасады. Оқушылар бір – бірімен ынтымақтаса жұмыс жасайды
Нәтиже:
Оқушылар бұрыш деген не, градустық өлшемі және биссектрисасы туралы үйренеді, есеп шығара алады.
Негізгі идеялар
Оқушылар бұрыш ұғымын ,оның қасиеттері туралы біледі.
Әдіс тәсілдер
Диологты оқыту,. «» «Сөйлемді толықтыру»
Деңгейлік тапсырмалар Арасындағы айырмашылығы …
Ресурстар
оқулығы Стикер смайлик Тест жинағы
Бағалау
Смайлик жұлдызша өзін-өзі бағалау
Сабақ кезеңдері
Мұғалім іс әрекеті
Оқушының іс әрекеті
Бағалау
уақыт
Сергіту сәті
Сурет салу
Саусақпен
1мин
Топқа бөлу
Суреттер үшбұрыш төртбұрыш
Үй тапсырмасы
Үйге берілген есептерді тексеру
Үй жұмысын тексертеді.
Өзін-өзі бағалау
3мин
Талқылау сұрақтары
Ақылды доп»
Жарты жазықтықтар қалай пайда болады?
Сәуленің бас нүктесі деген не?
Екі түзу қиыласса неше сәуле пайда болады?
Жарты түзу деген не?
Геометрияның негізгі фигуралары не?
Түзу мен нүктенің негізгі қасиеттері қандай?
[pic]
Дұрыс сұраққа 1 балл
3мин
Жаңа сабақты түсіну
1топ Бұрыш анықтамасы
2топ Бұрыш түрлері
Блиц кездесу
Бірін –бірі бағалау
12 мин
Қолдану есептер шығару
№24Жазыңқы емес бұрыш салып , осы бұрыш ішінен екі нүкте, сыртынан екі нүкте және қабырғаларынан екі нүкте белгілеп көрсетіңдер.
№25Жазыңқы емес бұрыш салып ,АВ кесіндісі осы бұрыш нүтелері ішкі нүктелері болатындай,СД кесіндісі сыртқы нүктелкрі болатындай етіп орналасыр .
№26Жазыңқы емес АОВ бұрыш салып:бұрышты екі бөлікке бөлетіндей ОС сәулесін жүргіз.
№27Екі түзу қиылысса неше жазыңқы емес бұрыш пайда болады?
Оқушы есепті бұрын шығарады
Әр дұрыс есепке 2 балл
10 мин
Жұппен жұмыс
Арасындағы айырмашылығы
Кесінді , сәуле және бұрыш арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар.
Жұппен жұмыс
[pic]
Б [pic] армақпен бағалау
3 мин
Жеке жұмыстар
№27
Екі түзу қиылысса неше жазыңқы емес бұрыш пайда болады
3 мин
ҚорытындылауЖинақтау
Конверт сұрақтар :
Бұрыш деген не?
Бұрыш төбесі
Бұрыш қабырғалары
Бұрыштың түрлері
Тік бұрыш
Сүйір бұрыш
Жазыңқы бұрыш
Доғал бұрыш
[pic]
Әр дұрыс жауап 1 балл
4 мин
Кері байланыс
Бүгінгі сабақ қалай өтті?
Оқушылардың бағалау сызбасы Оқушылардан топпен немесе жекелеп баға қою сызбасын жасауды сұраңыз. Кейін олар осы сызбаға сәйкес өзінің немесе сыныптасының жұмысын бағалай алады.Оқушыларға бағалау сызбасының мақсаты пайымдау, шолу, стандарттау, т.б. екенін түсіндіріңіз.
Бағалау парағы
2 мин
Күні: Қазан.2016 ж
Пәні:
Геометрия
Пән мұғалімі:
Ілияс Жібек Ахетқызы.
№93 мектеп
8 сынып
Оқу ісінің меңгерушісі:
____________
М.Жомартова
Сабақтың тақырыбы:
Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері мен белгілері.
SMART мақсат
Оқушылар тіктөртбұрыш, ромб, квадрат анықтамасын біліп және олардың қасиеттері мен белгілерін есеп шығаруда пайдалана білуге бейімделеді
Күтілетін нәтиже
Оқушылар тіктөртбұрыш, ромб, квадрат анықтамасын біліп және олардың қасиеттері мен белгілерін есеп шығаруда пайдалана біледі
Түйінді идея
Фигуралардың барлық қасиеттерін білу.
Сабақтың түрі
Аралас сабақ
Модуль
Жас ерекшелігін ескеру, сын тұрғысынан ойлау
Әдіс-тәсілдер
Қағып ал, көршіңе әңгімелеп бер, тапсырмалар . «Айырмашылықты тап
Жұмыс түрі
Топтық, жұптық, ұжымдық
Бағалау
Өзін-өзі бағалау, бағдаршам
Кері байланыс
басбармақ
Сілтеме
Геометрия 8 Шыныбеков .
Пәнаралық байланыс
Сызу .математика.
Ресурс- тар
Ұйымдас-тыру
Сыныпта жайлы ахуал орнату мақсатында психологиялық жаттығулар жасату;
Сыныпты түгелдеу;
Сыныпты әр түрлі жемістермен топқа бөлу
«Айналар» жаттығуы
Әр түрлі жеміс жидектермен топқа бөлінеді.
Ойын,
түрлі-түсті қағаз
Үй тап
сыр-масының орындалуын қада
ғалау
Қағып ал әдісі арқылы үй тапсырма-сы бойынша сұрақ-жауап алысу:
1.Төртбұрыш деп қандай фигураны айтады?
2. Төртбұрыштың төбелері мен қабырғалары деп нені айтады?
3. Төртбұрыш диагоналы деп қандай кесіндіні айтады?
4. Төртбұрыштың ішкі және сыртқы аймақтарын қалай ажыратуға болады
Оқушылар бір-бірле
ріне сұрақтар қойып, жауап алады. Сабақты қорытындылайды.
С [pic] ұрақ-жауап қағып ал әдісі
Талқылау сұрақтары
Төртбұрыш пен параллелограмм арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар ?
Венн диаграмасымен көрсетіңдер:
«Айырмашылықты тап» тәсілі
Фигуралар қатты түрлі-түсті қағаздар
Ой толғаныс
Жаңа сабақты түсіну
Тақырыпты қорғау: Әр топқа флип-чарт, суреттер таратылады.
1 топ:Тік төртбұрыш
2 топ:Квадрат
3 топ:Ромб
Суреттерді пайдала
нып әр топ өз тақы-рыптарын демонс-трациялап қорғап шығады.
[pic] [pic] [pic]
Сергіту
Сергіту жаттығуларын жасату
Көзге арналған сер-гіту жаттығуларын жасайды
[pic]
Пы-сық-тау
Тапсырмалар :№1Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 4 см артық .Периметрі 28см .Қабырғаларын тап.
№2 Тік төртбұрыш қабырғалары 2:4 қатынасындай Периметрі 60см болатын тік төртбұрыштың қабырғаларын тап.
.№3Периметрі 60 см квадраттың қабырғасын тап.
4Ромбының қабырғасы 6см .периметрі неге тең?
Семантикалық карта:
анықтамасы
Фигураның салынуы
қасиеттері
Формуласы
Есепті ойланып шығарады. Семантикалық картамен жұмыс
Топтық тапсыр
малар
Қорыту (Күтілетін нәтиже)
Сұрақтарға жауап береді.
Топтық сайыс,
-жауап
Оқушы білі-мін бағалау
Оқушылардың сабақ барысындағы жұмыс жасау іс-әрекеттеріне сәйкес өзін-өзі бағалауын қадағалау
Сабақ барысында қаншалықты іс-әре
кетке қатысқанына сәйкес өзін-өзі бағалайды.
[pic]
Үй тапсыр-масы
Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері мен белгілері.
Үй тапсырмасын белгілеп, күнделіктеріне жазып алады
күнделік
Кері байланыс
Бүгінгі сабаққа басбармақ арқылы кері байланыс жасау
Бүгінгі сабаққа басбармақ арқылы кері байланыс жасайды
Басбар-мақ
[pic]