Ашық сабақтар...
5 сынып
«Ондық бөлшектерге амалдар қолдану тақырыбын жинақтау сабағы»
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Оқушыларды: Ондық бөлшектерге амалдар қолдануды қайталау,
ережесін айтуға үйрету,есептерге анализ жасауды меңгерту.
2.Дамытушылық: Оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін , есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту.Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру
3.Тәрбиелік:Бір-біріне достарына көмек көрсетіп,топ, ұжым болып бірлесіп, тату-тәтті жұмыс істей білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:Қайталау, білімін бекіту сабағы.
Сабақтың әдісі; топпен жұмысты талдауға, ауызша жазбаша жинақтау
Сабақтың көрнекілігі: Проектор, математикалық жаттығу жазылған плакат, «Білім биржасы» аукцион тақташасы,үлкен әдемі кәмпіт қорапшасы, логикалық есептер,бағалау кестесі.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі.
Математикалық жаттығу (плакатқа жазылған)
Оқушылар орындарынан тұрып орындайды.
Дұрыс жауабы- 2 рет қол соғу
Д [pic] ұрыс емес жауабы- қолды мықынға алып 2 рет еңкейю
II.Үй тапсырмасы бойынша
«Білім биржасы ойыны» ойналады. Акцияға келесі сұрақтар сатылады.
[pic]
III.Жаттығуларды орындау
а. Сынақ хат
Екі оқушы тақтаға орындайды, қалған оқушылар дәптерге орындайды.
[pic] [pic]
ә.Амалдарды орындау тәртібі
Проектор арқылы есеп 3 рет жазылып көрсетіліп тұр.Оқушылар қай жазуда амалдардың реті реті дұрыс орындалғаның өздері таңдап дәптерлеріне жазып, шығарады. Бір оқушы тақтаға шығарады.
[pic]
[pic]
[pic]
Оқулықпен жұмыс
№1559 (1,3) Амалдарды орыңдаңдар.
1) [pic] А. [pic] В. [pic] С. 7,5 Д. [pic]
3) [pic] А. 2,1 В. 6,5 С. 4 Д. 3,9
Шығармашылық жұмыс
Тақтаның бір бұрышына үлкен әдемі кәмпіт қорапшасы ілулі тұр.Қаропшаның бұрышында оның салмағы 0,21 кг деп жазулы ал бағасы 378 теңге деп жапсырулы тұр. Оқушылар 1 кг кәмпіттің бағасын табу керек.
Бір оқушы тақтаға қалғандары дәптерге шығарады.
Вариативтік тапсырма
[pic]
Ой шақыру
1.Әтеш екі аяғымен тұрғанда 42 кг. Ал бір аяғымен тұрғанда ше?
2.Үш ат қатарласып 6,6 км шапқылады.Бір ат қанша жол шапқылады екен?
IV.Үйге тапсырма беру.
№1559 (2,4)
V.Қорытынды
Сабақ қорытындылап,бағалау кестесіне қарап тақтаға шыққан оқушылар бағаланады. Көп ұпай жинаған топ түгел бағаланады.