Открытый урок (9 класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


9 сынып алгебра

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру тарауын қайталау

Сабақтың мақсаты: оқушының тригонометрия тарауы бойынша алған білімдерін саралап тексеру үшін және жеке-жеке бағалау.

Сабақтың типі: қайталау сабағы

Сабақтың түрі: жарыс сабақ

Оқыту әдісі: Іскерлік ойындар ұйымдастыру 1;2;3 деңгейге арналған тапсырма.

1. Деңгейлік тапсырмалар

2.Сұрақтар, есептер жазылған карточкалар

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру

Сыныпты 3 топқа бөлу,білім деңгейлеріне қарай.

2 “Біліміңді сынап көр” 1 турды өткізу әр әр оқушының білімін байқау үшін - дейін номерленген сұрақтар бар соны оқушылар таңдайды.

1.Қандай тригонометриялық функцияларға қандай амалдар қолданғанда 1-ге тең болады.

2. 1 радиан бұрыш дегеніміз не?

3. =

4.Тригонометриялық функциялардың қайсысы тақ қайсысы жұп? Координаталық ширекте таңбалары таңбалары қандай?

5.=?

6. Тригонометрия қай елдің сөзі?қандай мағынаны білдіреді? Ең алғаш ойлап тапқан кім? (тригон- К. Птоломей)

7.Келтіру формулалары?

8 қосу формулалары?

9. (107)= қатесі бар ма?

-2-

өрнегін ықшамда

2 тур

Білімді мыңды жығады ”

Топтасып сұраққа жауап беру арқылы олардың теориялық білімін тексеру

Формулаларды жаздыру.

3 тур Деңгейлік тапсырмалар беру.

1.а)(sin2)/tg

2.а) (-1)*ct

3.а) ct tg-



б)sin(90-)+cos(180+)+tg(270+)+ctg(360+)

б)tg(-)

б)tg+)



4.деңгей шығармашылық есептер

Теңбе-теңдіктерді дәлелдеңдер



а) 1+cos+cos2+cos3

2co+cos-



1



б)tg(



5-турОйнайық та ойлайық

Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамытуға,математикалық терминдерді қаншалықты білетіндерін байқауға, әрі сергітуге арналған ойын.

Математикалық терминді 1 топ айтады, 2 топ терминнің соңғы әріпінен басталатын термин айтады,3 топ әрі қарай жалғасатырады.Қай топ көп термин айтады сол топ жеңеді. Перпендикуляр, радиус,синус,сектор, радиан...

Сабақ соңында жинаған ұпайларына қарай оқушылар бағаланады.