Ашық сабақ Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру 8 класс

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні: 2.11.15 ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.

Сыныбы: 8

Сабақтың мақсаты: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруге есеп шығару дағдыларын пысықтау, білімдерін кеңейту.

Міндеттері:

  1. Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіруге есептер шығару дағдыларын дамыту;

  2. Оқушылардың танымдық қабілетін, логикалық ойлау және сөздік қорын дамыту;

  3. Оқушыларды шапшаңдылыққа, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, белсенділікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мониторинг, бағалау парағы, кеспе қағаздар, математика қаласы, кесте, ақ бет қағаз, маркер.

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.

Сабақтың әдісі: Практикалық сабақ.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Ауызша тексеріледі.

ІІІ. «2030-ға сапар». Математикалық эстафета.

Математика қаласына жету.

  1. Болашаққа жету. Дұрыс жауапқа 2,5 ұпайдан. «Білгір» ойыны.

Өрнектің мәнін табыңыз.

1. 0,5-+9

2. --0,4

2) Орманнан өту. Дұрыс жауапқа 5 ұпайдан. «Ойлан да тап» ойыны.

1. (-)*

а) -4 б) 4 в) -6 с) 8 д) 10

2. (-)*

а) -1 б) 4 в) -2 с) -9 д) -10

3) Таудан өту. Дұрыс жауапқа 7,5 ұпайдан. «Алғыр» ойыны.

Өрнекті ықшамдаңдар.

1. (3-)*(5+)

2. (4-)(+6)

4) Көлден өту. Дұрыс жауапқа 10 ұпайдан. «Көп ұпай жина» ойыны.

Есте сақтау қабілетін дамытуға арналған жаттығулар. «10 сөзді есіңде сақта».

1. Алгебра 6. Бөлшек

2. Математика 7. Теңдік

3. Түбір 8. Қосу

4. Өрнек 9. Көбейту

5. Формула 10. Көбейткіш

Естеріңде қалған сөздерді еске түсіріп оларды жазыңдар. Сөздерді өз ретімен шатастырмай жазуға тырысыңдар.

Өз жауаптарыңды тізімдегі сөздермен салыстырыңдар. Егер сөз жоқ болса немесе сөз орнында болмаса – бұл қате.

Қате жоқ – 10 балл.

1-2 қатеге – 9 балл.

3-4 қатеге – 7 балл.

5-6 қатеге – 5 балл.

7-8 қатеге – 3 балл.

9-10 қатеге 10 балл.

5) Жазық дала. Дұрыс жауапқа 12,5 ұпай. «Жалғастыр» ойыны.

Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып өрнекті түрлендіріңдер.

(-)*(х++у)

6) Қақпаны ашу. Дұрыс жауапқа 15 ұпайдан. «Тапқыр» ойыны.

Бөлшекті қысқартыңдар.



Оқушылар мынадай кестеге өздерінің жинаған ұпайларын жазып отырады.



IV. Үйге тапсырма. .№83, №85.

V. Бағалау. Сабаққа қатысымдарына орай бағаланады.

VI. Қорытынды.

Оқушылар, міне біз «2030-ға сапар» кезінде 6 басымдылықты іске асырдық. Көп ұпай жинаған оқушы алтын кілтпен «2030-дың қақпасын ашады». Алдағы уақытта да барлығыңызға тек сәттіліктер мен жеңістер тілеймін. Осымен сабақ аяқталды. Сау-саламат болыңыздар!