Тақырыбы: 50-51 | Теріс сандарды қосу |
Мақсаты | Теріс сандарды қосу тақырыбын топпен түсіну арқылы тапсырмаларды пайдаланып, есептерге арналған тапсырмаларды орындайды |
Жалпы мақсат | Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру. |
Күтілетін нәтиже | Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Суреттер сөйлейді,игсо, Семантикалық карта,ім біледі |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг | Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты сурет арқылы 3 топқа бөлу | Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, топ болып құралу |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім
Қызығушылық тарын ояту | Суреттер сөйлейді Суреттер арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақ- жауап | Тақтаға ілінген суреттер бойынша әр топқа тапсырма беріледі, олар сурет арқылы не білетіндерін не үйренгендерін ортаға салып бөліседі | Оқушы берген тапсырманы орындау Әр топ суреттермен жұмыс істейді, өткен тақырыптан не білгендерін айтады |
Түсіну | Жигсо әдіс бойынша тақырыптарды қайталау | Өткен тақырыпты толық мңгеріп жаңа тақырыпқа қадам Жигсо әдісі пайдалану Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-аласау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіні білу Топпен жұмыс жасау |
Қолдану | Постер Өткен тақырыптарға арналған тапсырмалар төңірегінде | Әр топқа тапсырма тартау арқылы тараудан не біліп не үйренгендерін қағаз бетіне түсіреді, постер арқылы қорғайды | Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін постер арқылы көрсетеді |
Сергіту сәті | «Екі шындық, бір өтірік» әдісі | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Оқушылар шеңберге тұрып өзі туралы екі шындық пен бір өтірік айту керек |
Талдау | «Кім білімді» Топтар жарысы | Топтарға тапсырма мен сұрақтар беріледі, әр топқа уақыт беріледі, қай топ бітсе, сол топ ортаға шығып жауаптарын көрсетеді | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру керек.Қай топтың тапсырмасы мен сұрақтары дұрыс болса сол топ жеңімпаз болады |
Жинақтау | Пирамида арқылы сабақты жинақтайды | Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа пирамиданы толтыру тапсырылады | Әр топ өзара тақырыпқа пирамиданы толтырып жауабын тақаға шығып қорғайды, тарауды жинақтайды |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |