Уақыты: 12.04.2016 Кабинет: 112
Мұғалім: Таласова А
Сабақтың атауы
Өрнек 10-а
Мақсаты
1)Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерінпысықтап, қайталауға арналған есептер шығару.
2) Оқушылардыңлогикалық ойлау,есептеу қабілеттерін
дамыту. Тиянақты жауап беруді талап ету.
3) Оқушыларды тапқырлыққа,жылдам ойлауға,ойын қорыта білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
Сабақтың түрі:
Жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі:
Оқулық, сурет, кеспе суреттер,слайд, интер тақта
Сабақта пайдаланатын әдіс-тәсіл:
Сұрақ-жауап, түсіндіру, сайыс сабақ
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
+Психологиялық ахуал
Қайырлы күн досым ,
Қайырлы күн болсын.
Бейсенбідегі сабақ,
Сәттілікке толсын.
Бүгін сенің алар баған,
Тек ғана бестік болсын
Қайырлы күн досым ,
Қайырлы күн болсын.
Бейсенбідегі сабақ,
Сәттілікке толсын.
Бүгін сенің алар баған,
Тек ғана бестік болсын
Қызығушылықты ояту
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Топқа бөлу: Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлемін.
Геометриялық фигуралар арқылы 3 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын сұрау
«Ағашты көгерту» ойыны.
Қане балалар қазір қандай мезгіл?
Көктем айларын атаңдаршы?
Табиғаттағы өзгерістер туралы айтып беріндерші
Олай болса мына жапырақтарға жасырынған сұрақтарға жауап беру арқылы ағашын өсіруге көмектесейік.
Балалар қараңдаршы Ханзаданың кілтін буратино алып қойған.Кілтті алу үшін бірнеше есептер шешу керек.Ал Ханзада болса есептерді шығаруға сіздерден көмек сұрап жатыр.Көмек беремізбе балалар?
Көктем
Наурыз,сәуір,мамыр.
Оқушылар білгендерін ортаға салады.
Иа біз көмек береміз
Мағынаны тану
Тақтаға : Сәуірдің 12-сі
Сынып жұмысы
05 05 05
Өрнек 10-а
Оқулықпен жұмыс
I топқа
№1.Кестені толтыр
А
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
10-а
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
II топқа
№2. а мен 1 сандарының қосындысын жаз. а-ның орнына бір таңбалы қандай сандарды қоюға болады? Мәні ең үлкен және ең кіші сандарды жаз.
а+1 0+1=1 9+1=10
III топқа
10 мен а сандарының айырмасын жаз.а-ның орнына бір таңбалы қандай сандарды қоюға болады? Мәні ең үлкен және ең кіші сандарды жаз.
10-а 10-0 10-9
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс:
№3. Шарты: Қарағай-6
Қайың-4
Барлығы-?
Шешуі:6+4=10 (а)
Жауабы: Аулада 10 ағаш өсіп тұр
Сергіту сәті
Музыка ырғағымен дене қимыл жаттығуларын жасау
Ой сергітеді,шашағандары
басылады
Ой толғаныс
Шығармашылық тапсырманы орындау. Логикалық есептер
1-топқа
1. Айдар 8 марка сатып алды. 4 маркасын жоғалтты. Қаншасы қалды?
2. Анар 6 бестік бағасын алды. Сосын тағы 3 бестік бағасын алды. Барлығы неше баға?
3. Құмырада 3 раушангүл, ал райхангүлдің 2 - уі артық. Райхангүл нешеу?
4. Өзенге 8 үйрек келеді, ал қаздың 2 - уі кем. Қаз нешеу?
5. Пакетте 7 мәмпәси бар. Оның біреуі ирис, қалғаны шоколад. Неше шоколад бар?
2-топқа
1. Айдар 8 марка сатып алды. 4 маркасын жоғалтты. Қаншасы қалды?
2. Анар 6 бестік бағасын алды. Сосын тағы 3 бестік бағасын алды. Барлығы неше баға?
3. Құмырада 3 раушангүл, ал райхангүлдің 2 - уі артық. Райхангүл нешеу?
4. Өзенге 8 үйрек келеді, ал қаздың 2 - уі кем. Қаз нешеу?
5. Пакетте 7 мәмпәси бар. Оның біреуі ирис, қалғаны шоколад. Неше шоколад бар?
3-топқа
1.10балапан болды. 3 балапан қашып кетті. Неше балапан қалды?
2. Шыңғыста 7 теңге, Батырханда 3 теңге. Барлығы қанша?
3. Айсұлуда 5 кәмпит, ал Арнұрда 1 кәмпит кем. Арнұрда неше кәмпит?
4. Пакетте 5 алмұрт бар, ал сөмкеде 3 алмұрт артық. Сөмкеде нешеу?
5. Аулада 7 мысық пен 3 күшік бар. Қайсысы көп және қаншаға көп?
Үйге тапсырма
Дәптермен жұмыс
Күнделіктеріне жазып беремін
Бағалау
[link]
Бағалау парақшасын толтырады.
Кері байланыс
[pic]
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
«№10 жалпы білім беру орта мектебі»КММ-сі
[pic]
Ашық сабақ
Пәні: Математика
Тақырыбы: «Өрнек 10-а»
[pic]
2015-2016 оқу жылы