Урок з математики у 5 класі за темою Розвязування вправ на множення и ділення натуральних чисел. Підготова до контрольної роботи

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...



ТЕМА. Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.


МЕТА: узагальнити і систематизувати знання учнів про множення і ділення натуральних чисел; розвивати, поширити і поглибити вміння та навички учнів виконувати завдання, в яких передбачені дії ділення та множення; підготувати учнів до контрольної роботи; розвивати техніку усної лічби, обчислювальні навички, увагу, кмітливість; виховувати охайність, працелюбність, вміння працювати самостійно, а також такі загальнолюдські властивості, як доброзичливість, відповідальність, охайність; розвивати пізнавальну активність, творчі здібності та інтерес до предмета.


ТИП УРОКУ: урок узагальнення та систематизації знань.


ОБЛАДНАННЯ: підручник («Математика 5 клас» авторів А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якіра), наглядні матеріали для усної лічби.


ХІД УРОКУ.

І сувора, й солов’їна,

Математика – країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.

  1. Організаційний момент.

Повідомлення теми і мети уроку.


  1. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка наявності виконаного домашнього завдання. Пояснення виниклих питань.

  2. Перевірка правильності виконання домашнього завдання. (Учні відповідають з місця)

    • На скільки годин роботи вистачить одному двигуну з вправи №497 98л палива? (на 7 годин)

    • Прокоментуйте виконання вправи №499.

  1. 6+8+7=21 (год) подолав весь шлях;

  2. 63:21=3 (год)за 1год;

  3. 6·3=18(км) за І день;

  4. 8·3=24(км) за ІІ день;

  5. 7·3=21(км) за ІІІ день.

  • Які корені рівнянь у вправі №507?

1) х=231; 2) х=8.

  1. Актуалізація опорних знань. Усні вправи.

  • Підійміться по сходах пояснивши кожний свій крок.

МОЛОДЦІ

13·5+13·15 300:100

320·1 17:17

999·0 04:0

5·97·2 0:200

16·2 515:5

  • Знайдіть значення виразу 2х+12, підставивши кожне значення змінної х

[pic]

  • Обчисліть ланцюжок дій:

[pic]

  1. Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.

  1. Обчисліть значення виразу:

а) 638·306+24012:69 (195 228) б) 147+23х+39х, якщо х=10 (767).

  1. Розв’яжіть рівняння:

а) а·18=504 (а=28); б) у:32=48 (у=1536); в) (600-х)·32=160 (х=595).


  1. Хвилинка відпочинку.

Вийшли всі за парт, вклонились,

Похитались, погойдались, зупинились.

Сіли, встали, сіли, встали,

Потім дружно пострибали.

Й на місця всі посідали.


  1. Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.

Слова вчителя. Задачі з математики не тільки вчать нас рахувати, вони також можуть бути пізнавальними, а можуть нести і виховний характер. Давайте в цьому переконаємося.

  1. Розв’яжіть задачі:

а) 3 грудня – Всесвітній день інваліда. Дуже багато людей мають з якихось причин вади здоров'я, серед них багато і дітей. В їдальню однієї з шкіл для дітей інвалідів було завезено 8 ящиків яблук і 6 ящиків апельсинів. Скільки кілограмів апельсинів було в одному ящику, якщо всього було 114кг яблук і апельсинів, а яблук у кожному ящику було по 9кг?

Розв’язання:

1) 8·9=72 (кг) – завезли яблук;

2) 114-72=42(кг) – завезли апельсинів;

3) 42:6=7(кг) – апельсинів в одному ящику.

б) Для того, щоб якось розрадити дітей, які не можуть ходити і пересуваються на інвалідних візках були придбані розмальовки і набори фломастерів. Розмальовок придбали у 5 разів більше, ніж фломастерів. Скільки наборів фломастерів придбали, якщо відомо, що їх на 252 менше, ніж розмальовок?

Розв’язання:

Розмальовок 5х

Наборів фломастерів х, на 252 <

5х-х=252;

х=63.

Завезли 63 набори фломастерів.

Питання до учнів. Що нового ви дізналися з цих задач? Чому вони нас вчать?


  1. Коментування домашнього завдання.

П. 15-17 повторити, підготуватися до контрольної роботи; №511, №515.


  1. Підсумок уроку.

  1. Що ми сьогодні пригадали на уроці?

  2. Чи добре ви підготувалися до виконання контрольної роботи?

Повідомлення оцінок за урок.



І сувора, й солов’їна,

Математика – країна.

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати.


МОЛОДЦІ

[pic]

Обчисліть:

[pic]