Қысқа мерзімді жоспар
Тақырып: Теңдеуге есептер . Күні: 08.10. 2016
Пән: математика
Мұғалімнің аты-жөні: Қыдырбайқызы Гүлвира
Сынып: 5 (001 Б -топ)
Оқыту
мақсаты:
Теңдеудің белгісіз мүшелерін табу арқылы теңдеуді шеше білу және есептер шығару дағдыларын қалыптастыру
Оқыту
мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:
Барлығы: теңдеудің анықтамасын біледі, теңдеудің түбірін таба алады.
Көпшілігі: теңдеудің түбірін таба алды, түрлендіруді біледі.
Кейбіреулері: күрделі теңдеуді шеше алады,өз ойын дәлелдей біледі.
Тілдік мақсат:
Математика тілінде сауатты сөйлеуге дағдыландыру
Алдынғы (бұрынғы) оқыту/предшествующее обучение:
Бағалау
Ресурстар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеттері
Кіріспе
5 мин
Психологиялық көңіл-күйді реттеу. Мақсаты: жағымды эмоция орнату. Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар. Оқушыларды ң сабақққа қызығушылығын ояту,белсенділігін арттыру.
Оқушылар сәлемдеседі
Оқушылар тақтада орындайды
Жақсы, өте жақсы!
Қажетті өткен тақырыпты қайталау 3мин
Негізгі бөлім
20 мин
II. «Білімің – ұшар қанатың» (оқулықпен жұмыс).
Өздік жұмыс
Миға шабуыл.»Қайталау сұрақтары:
Теңдеу дегеніміз не?
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
Күрделі теңдеуді шешу алгоритмімен жұмыс
ТКШ 1-25
№ 417
Түске дейін-х
Түстен кейін-х-2
(Х+х-2 )=5*2
х=6
№ 423
Х+х+3+2*(х+3)=37
4x+9=37
4x=37-9
4x=28
X=28/4
X=7 қарақат
Х+3 10 қарлыған
2*(х+3) 20 таңқурай
№428
250-3х=115
X+3x+2*3x=120
(48-x)/8=4
ЖКШ Вассерман
ІV. Үйге тапсырма №444,450
V. Бағалау
Үй тапсырмасына берілген тапсырманы айтады. Топтағы оқушылар бір-бірінің дәптерлеріндегі үй жұмысын тексереді.
.
Тапсырмаларды орындайды, жұппен, топпен, жеке берілген есептерді орындайды
Үш топ есеп құрастырады, топ жетекшілері қорғайды
Өз бетімен жұмыс
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады
ҚБ «Басбармақ»
Жақсы, өте жақсы!
Бірін-бірі бағалау
Мұғалім бағалайды
Жақсы, өте жақсы!
Жарайсындар!
оқулық
карточкалар
маркер, А4
дәптер,таратпа
Рефлексия
2 мин
+,-, қызықты