Конспект урока з математики Відсоткові розрахунки (6 клас)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Відкритий урок 6-А клас 01. 12. 2015 учитель Касаткіна О. А.

Урок – форум «Ми обираємо здоров’я»

[pic]

Тема: Відсоткові розрахунки

Мета:

  • Формувати вміння розвязувати текстові задачі за допомогою пропорції, виконувати відсоткові розрахунки .

  • Формувати дослідницькі компетенції учнів. Розвивати логічне та абстрактне мислення, память, техніку усного рахунку, творчі здібності, розширювати кругозір учнів.

  • Виховувати старанність, математичну культуру письма та мовлення, самостійність, відповідальність, взаємодопомогу, інтерес до математики.

Тип: комбінований

Обладнання та наочність: компютер, телевізор, презентація, таблиця, роздаткові картки, виставка постерів «За з

Хід уроку:

І. Організаційний момент. (2/)

(слайд 2-4)


Сьгодні ми проводимо Урок – форум «Ми обираємо здоров’я». Діти, а як ви розумієте, що таке «Здоровий спосіб життя?» (учні дають відповіді). Ми спробуємо, спираючись на математичні факти, переконатись самим і переконати оточуючих, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо здорового способу життя.

[pic] [pic] [pic]

ІІ. Перевірка домашнього завдання. (1/)


У вас на партах лежать бланки самооцінки на уроці. Покладіть їх перед собою.

Вранці напередодні уроку консультанти перевірили домашнє завдання у кожного. Порахуйте кількість правильних завдань і поставте собі по 1 балу за кожну вірну вправу. (всього 3 бали)

Ви будете продовжувати заповнювати ці таблиці протягом уроку.


ІІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 5-11) (7/)


Використовуючи «облако тегов» виберіть ключові поняття сьогоднішнього уроку.

В цей час біля дошки

працюють 3 учні групи В над розвязуванням задачі №1 + по картках над цією ж задачею 3 учні групи В (експерти)

Задача №1

[pic]


Розв’язання:

а) 119 : 3400 ∙ 100% = 3,5% мак.

Б) 255 : 3400 ∙ 100% = 7,5% родзинки.

в) (119 + 255) : 3400 ∙ 100% = 11% мак і родзинки.



ІІ спосіб

1) 3400 г – 100% 2) 3400 г – 100% 3)3400 г – 100%

119 г - х% 255 г – у % (119+255) г-z%

x= у = z =

х=3,5% у =7,5% z =

z =

[pic]

а) Дайте означення:

  • Відношення

  • Дробу

  • Відсотка

  • Пропорції

  • На що вказує знаменник будь-якого дробу?

б) Тест із самоперевіркою

[pic]

[pic]

Здійснюємо самоконтроль ( кожне завдання по 0,5 бали)

ІV.Розв’язування типових вправ (слайд 13-18) (25/)

Учні об’єднуються у групи: медики, дієтологи, технологи, психологи, економісти та одержують завдання. Після розвязування задач лідери груп доповідають про результати роботи біля дошки. ( На групову роботу із задачею відводиться 4/, після чого група здійснює обмін задачами із групою – партнером). На групову роботу відведено 8/ , після чого розпочинаються громадські слухання на форумі.

Задача №2 («Медики»)

Серед дітей, батьки яких відмовляються від щеплення лише 15% не хворіють на інфекційні захворювання. Визначте, скільки дітей можуть захворіти, якщо в школі відмовились від профілактики 56 батьків.

[pic]

56 р – 100%

Х р – (100 – 15)%

Х=

Х= 42

Можуть захворіти 42 учня

ІІІ. Фізкультхвилинка: на 22/ уроку проводить лідер штабу «Олімп» (2/)

[pic]



Задача №3 («Дієтологи»)

Чебурашка зїв апельсин вагою125г. Організмом засвоюється всього 20% корисних речовин. Визначте, скільки корисних речовин засвоїть організм Чебурашки. Скільки відсотків корисних речовин не буде засвоєно?

[pic]


1) 125 г – 100%

Х г – 20%

Х=

Х=25

25г корисних речовин буде засвоєно

  1. 125-25=100 (г) залишається не засвоєно

Задача №4 («Технологи»)

[pic]

Один льодяник «Чупа Чупс» містить 5мг лимонної кислоти . Скільки такої харчової добавки прийме Петрик П’яточкін за один день, якщо з’їсть 15 льодяників, і від кожного з них в його нирки попаде 20 % лимонної кислоти?

  1. 5 мг – 100%

Х мг – 20%

Х=1


2)1*15=15(мг) попаде в організм людини

Задача №5 («Психологи»)

[pic]

Якщо робітник виготовляє 800 деталей, перебуваючи у нервовому стані, в нього буде 4% бракованих деталей. Скільки він зробить бракованих деталей, якщо його планове завдання на день буде більше в 1,5 разів?

  1. 800*1,5=1200 деталей за планом

  2. 800 дет – 4% брак

  3. 1200 дет – х% брак

Х=

Х=6%

6% бракованих деталей


  1. 1200 дет – 100%

у дет - 6%

у =

у =72

72 бракованих деталі зробить робітник









Задача №6 («Економісти»)

[pic]

Відомо, що в середньому 80% людей свою відпустку планують провести не вдома. Знайдіть кількість учнів школи, які збираються на відпочинок влітку, якщо в школі 900 учнів.

900 чол – 100%

Х чол – 80%

Х=

Х=720

720 учнів збираються на літній відпочинок.

Додатково: Задача № 7:

V. Підведення підсумків

[pic]

оцінка

1

Домашнє завдання


2

Тест / індивідуальна робота


3

Робота в групі


4

доповнення


Всього:


Мої пропозиції до уроку





[pic]

Виставлення оцінок.



V. Домашнє завдання:

[pic]



Виставка учнівських постерів та виступ «Єкобригади»

Здоров’я

Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!



6