Математика пәнінен ашық сабақ 5 саны мен цифры

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақтың № 15 Мерзімі: 21.10.2011 ж

Мұғалім: Молжигитова Д.Н.

Сынып: 0 «А»

Сабақтың тақырыбы: 5 саны мен цифры.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: 5 саны мен цифрын таныстыру, 5 саны құрамын табу, 5 ке дейінгі сандарды тура және кері санату. 5 санының цифрын жазуға үйрету.

Тәрбиелік: Балаларды алғырлыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Дамытушылық: Ойнай отырып,ойлай білуге тез шешім қабылдап қорытынды шығаруға ой пікірлерін білдіре алуын дамуын.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың түрі: Ойын сабағы.

Сабақтың әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап,ойын, логикалық есептер.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта,слайдтар,кеспе сандар,әліппе дәптер,суреттер.

Пәнаралық байланыс: Айналадағы қоршаған ортамен таныстыру,тіл дамыту, құрастыру.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

[pic]





ІІ. Сабаққа мақсат қою кезеңі.



[pic]



ІІІ.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі.

  1. «Қоянға көмектесу ойыны».

Қане балалар сабағымызды ойын арқылы бастаймыз.

[pic]



Жұмбақтар.


Алма бағы жайнаған, Табақта үш алма,

Қызыл алма айналам. Қолымда екі алма.

Алдым үзіп үшеуін Барлығын қосқанда

Болады неше алма.( бес)

Тағы алдым біреуін

Алдым сонда нешеуін (төрт)


Жағалауда екеуі

Шомылып жүр біреуі. Сатып алып төрт сәбіз,

Балалардың барлығы Салды үйрек себетке.

Санап берші сен тауып. ( үш) Тағы бірін қосса оған,

Нешеу болмақ әдетте.( бес)

Талдан ұшты көп торғай,

Емес бірақ көп торғай.

Біреуі бастауыш,

Төртеуі қостауыш.

Ойың жүйрік болса егер

Торғай нешеу есепкер. ( бес)




[pic]



[pic]





[pic]

Ал енді балалар бәріміз зейінімізді мына сандарға аударайықшы, сандар ретімен қойылғанба?

[pic]







[pic]

  1. Тапсырма.



[pic]

Балалар қолымызды жаттықтыру үшін ауамен жазып үйренеміз.

  1. Тапсырма.

  • Әліппе дәптер мен жұмыс. 5 - санының үлкен кіші цифрын жазу.



  1. Тапсырма.

Боялмаған үшбұрыш қанша?

Боялған үшбұрыш қанша?

Боялмаған дөңгелек қанша?

Боялған дөңгелек қанша?

[pic]

Енді математикалық тілімізді жаттықтыру үшін санамақ ойынын жаттаймыз.

[pic]

IV.Жаңа материал бойынша түсініктерін зерттеу кезеңі.

«Қалт етпей қағып ал, .............. жауабын тауып ал.»ойыны.

Ойынның шарты: Қалт етпей қағып ал, 1 ге 4 ті қосамыз жауабын тауып ал, деп мұғалім допты балаларға лақтырады. Бала 5 деп жауабын айтып допты мұғалімге қайтарады.Ойын бірнеше рет қайталанады. Сандарды ауыстырып айтып отырады.

V. Бекіту кезеңі.

Жер бетінде ең ақылды, ең күшті кім? (адам)

Балалар сендерде ақылды, күшті зерексіңдер сондықтанда өз білімдерімізге сеніп, бүгінгі сабақтан алған білімімізді тексеріп алу үшін миымызға шабуыл жасайық.

[pic]





VI. Қорыту кезеңі.

Балалар сабағымыздың соңында бізге аю кешігіп келді, оның сіздерге қояр сұрағы бар?Егерде аюдың сұрағына жауап берсеңдер сіздерге алып келген сыйлығын береді және сіздермен дос болып қалады.

Сұрақ жауап арқылы сабақты қорыту.