Урок № 29
Предмет. Математика
Дата: 24.10.2016
Тема. Число і цифра 8. Порівняння чисел в межах 8. Написання цифри 8.
Мета: на основі практичних дій з предметами розкрити утворення числа 8 з попереднього числа додаванням до нього 1; навчити дітей писати цифру 8; вчити учнів порівнювати числа в межах 8; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, пам᾿ять. Виховувати активність, старанність.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: демонстраційний матеріал, зразок написання цифри 8, предметні малюнки, малюнок казкового героя, цифри.
Хід уроку
Організаційний момент.
Всі почули вже дзвінок
Він покликав на урок,
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними – і хлоп’ятка.
Повторення вивченого матеріалу. Актуалізація знань, умінь, навичок.
Усний рахунок
Лічба
від 1до 10 і зворотньому порядку;
від 1до 7;
від 2 до 8
Гра «Впіймай пропущене число»
Гра «Знайди сусідів»
- 5
- 3
- 6
Повторення складу чисел: 4;6.
III. Ознайомлення з новим матеріалом
Вступне слово вчителя.
Сім малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Тарас:
Скільки зараз стало нас?
— Вісім! (діти хором відповідають)
— Яке число будемо вивчати? (8)
2)Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ви познайомитесь з утворенням числа 8, ознайомитесь з цифрою, яка позначає це число, навчитесь її писати; будете порівнювати числа в межах 8, розв᾿язуватимете цікаві задачі.
Фізкультхвилинка (відео)
3) Робота за предметними малюнками
На дошці — малюнки: 7 червоних яблук і 1 зелене яблуко.
7+1=8
Як ми утворили число 8? ( до попереднього числа 7 додали 1)
4)Ознайомлення з цифрою 8.
Число 8 позначається цифрою 8. На що схожа цифра 8?
Цифра вісім – як малятко, Це малятко-невалятко.
Збоку в бік хитається,
Діточкам всміхається.
[pic]
[pic] Цифра вісім така смачна, із двох бубликів вона.
[pic] Взимку до цієї цифри ти звик, бо ця цифра сніговик.
[pic] Іграшка – лялька
[pic] на окуляри (якщо перевернути)
[pic] на бантик(якщо перевернути)
5)Робота з підручником
с. 32, завдання 1(усно)
6) Порівняння груп предметів у межах 8. Читання нерівностей
с. 32, завдання 2(усно на набірному полотні)
8>3; 8>5;
7) Завдання на картках
- Порівняйте кількість предметів праворуч – і ліворуч.
[pic] [pic] [pic] [pic] [pic]
[pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic]
[pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic] [pic]
8)Робота в зошиті. (с. 25, завдання № 2) Написання цифри 8
— Цифра 8 складається з верхнього та нижнього овалів. Починаємо писати від правого кута клітинки. Трохи нижче середини на правій частині клітинки описуємо лівий малий овал, який торкається верхньої частини клітинки, і дописуємо до середини клітинки. Потім, не відриваючи руку, переходимо до написання правого великого овала, заокруглюємо ліворуч до початку написання цифри. Написання цифри 8 у зошитах.
Фізкультхвилинка (відео)
Закріплення вивченого матеріалу
Логічні задачі від Буратіно (за кожну правильну відповідь – діти отримують ключик)
3 сови і 2 сичі
Скільки всіх їх, полічи? (5 птахів)
У садок до годівниці
Прилетіли дві синиці.
Потім ще чотири птиці.
Скільки птиць на годівниці? (6 птиць)
Біля річки на галявці
Знайшли моркву сірі зайці.
Вісім морквин – це не мало.
Одну з’їли, скільки стало? (7 морквин)
З яких геометричних фігур складається робот?
5 – трикутників
3 – круги
1 – чотирикутник Всього – 9 фігур
ІV. Підсумок уроку
З якою цифрою ми сьогодні познайомились?
Які завдання були цікавими?
Що запамʼяталося найбільше?
Про що розкажете вдома батькам?