ҚМЖ Алгебра 11-сынып Сабақ №1
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ Функция графигіне қарапайым түрлендірулер
МЕКТЕП
КҮНІ
Мұғалімнің есімі Харабай Е
Сынып 11
Қатысқандар
Қатыспағандар
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Функцияны түрлендіру сандар жайлы түсніктерін қолданып есептер шығаруға үйренеді
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар
Оқушылар функция ұғымын біледі, түсінеді және функция графиктерін түрлендіруді ережелерін қарапайым есеп шығаруда пайдаланады
Оқушылардың басым бөлігі
Квалраттық, сызықтың функция графиктерін координаталық осьтер арқылы жоғары төмен оңға және солға қаоай жылжытаалады;
Кейбір оқушылар
Күрделі функциялардың графиктеріне түрлендірулерді орындайды
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Функцияның аныталу және мәндерінің облысы; парабола, гипербола; түзу сызық, кубтық парабола
Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Алдыңғы оқу
Квадраттық және сызықтық функцияның графиктерін салу; Функция графиктерін координаталық осьтер бойынша жоғары және төмен, оңға және солға жылжыту
ЖОСПАР
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушылардың іс -әрекеті
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ,ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
10 минут
Өткенді қайталау
Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері
Оқушылармен сәлемдесу.Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді
Миға шабуыл
Фунция дегеніміз не?
Функцияның анықталу, мәндерінің облысы туралы не білесің?
Функцияның графигіне қарапайым түрлендірулер дегенді қалай түсінесің?
Бұл тақырып таныс па?
Сәлемдеседі
Өткен тақырыптарға байланысты сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады
Түрлі түсті қағаздар
Ортасы
20 минут
Деңгейлік тапсырмаларды орындау
10 минут
1-тапсырма
Функция графигін салыңдар:
y=2x+3 y=x2+2x- 3
2- тапсырма: Фунцияның анықталу облысын табыңдар:
y=x3+3x-5
y=
y=
2- тапсырма
1- топ У=х. у=3х у=х+3; у=х-3 функция графигін бір координаталық жазықтыққа салыңдар.
2- топ. у=x2 y=x2+1:у= 0,5х2; у=0,5х2-2
33-топ : графиктерін бір координаталық жазықтыққа сал.
Интербелсенді тақта
Есеп жазылған парақшалар
Аяқталуы
5 минут
Бағалау
Рефлексия. Табыс сатысы
Үйге тапсырма:
№ 1
Қосымша ақпарат
Саралау-
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау
Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
ҚМЖ Алгебра 11-сынып Сабақ №3
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ Тригонометриялық теңдеулер жəне олардың жүйелерін шешу
МЕКТЕП
КҮНІ
7.09
Мұғалімнің есімі Харабай Е
Сынып 11
Қатысқандар
Қатыспағандар
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Тригонометриялық теңдеулерді шешу туралы түсініктерін дамытады. қалыптастырады, тригонометриялық теңдеулерді шешудің тәсілдерін қолданып есептер шығара ды; Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар
Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің шешімін табады; Тригонометрия ұғымын жатқа біледі, оны қолданып есептер шығара алады
Оқушылардың басым бөлігі
Формулаларды қолданып есептер шығарады және квадрат теңдеуге келтіріп тригонометриялық теңдеулерді шешеді;теңдеулер жүйесін шешуге талпынады:
Кейбір оқушылар
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды және қорытындыжасай алады;
Тілдік мақсат
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Қарапайым тригонометриялық теңдеулердің шешімі; дербес жағдайларда тригонметриялық теңдеулерді шешу формулалары
Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тригонометриялық теңдеулерді шешудің қандай тәсілдері бар?Басқа теңдеулерді шешуден тригонометриялық теңдеулерді шешудің қандай айырмашылығы бар?
Тригонометриялық теңдеулерді шешуде басты назарда нені ұстану қажет?
Алдыңғы оқу
Тригонметриялық функциялардың қасиеттері, мәндері, тригонометриялық теңдеулердің шешімін табу формулалары
ЖОСПАР
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушылардың іс -әрекеті
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ,ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
10 минут
Өткенді қайталау
Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері
Оқушылармен сәлемдесу
.Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді
Үй тапсырмасын ьексеру
Миға шабуыл
Тригонметриялық фунция дегеніміз не?
Функцияның анықталу, мәндерінің облысы туралы не білесің?Тригонметриялық теңдеулердің шешімдері қалай табылады?
Сәлемдеседі
Өткен тақырыптарға байланысты сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады
Түрлі түсті қағаздар
Ортасы
20 минут
Деңгейлік тапсырмаларды орындау
10 минут
АВС» әдісін қолданду
А топ
В топ
С топ
Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу.
2. Тригонометриялық теңдеудің дербес жағдайын шешу.
3. , , теңдеулерін шешу.
4. Берілген кесіндіде тригонометриялық теңдеулердің түбірін табу.
Интербелсенді тақта
Есеп жазылған парақшалар
Әр топқа есептер мен тапсырмалар беру , топ тапсырманы орындап жауап келісіп шығарады
Аяқталуы
5 минут
Бағалау
Рефлексия. ББҮ
Үйге тапсырма:
№ 5
Қосымша ақпарат
Саралау-
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау
Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
ҚМЖ Алгебра 11-сынып Сабақ №4
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ Тригонометриялық теңсіздіктер жəне олардың жүйелері..
МЕКТЕП
КҮНІ
10.09
Мұғалімнің есімі Харабай Е
Сынып 11
Қатысқандар
Қатыспағандар
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу туралы түсініктерін дамытады. қалыптастырады, тригонометриялық теңсіздіктерді шешудің тәсілдерін қолданып есептер шығарады; Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктердің шешімін табады; есептер шығару барысында формулаларды орынды қолдануды түсінеді;
Оқушылардың басым бөлігі
Формулаларды қолданып есептер шығарады теңсіздіктер жүйесін шешуге талпынады: құрдастарына көмектеседі,
Кейбір оқушылар
Теңсіздіктерді шешудің тиімді тәсілдерін қолдануды меңгереді;
Тілдік мақсат
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктердің шешімі;
Сыныптағы диалог- жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешудің қандай тәсілдері бар?Басқа теңсіздіктерді шешуден тригонометриялық теңсіздіктерді шешудің қандай айырмашылығы бар?
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешуде басты назарда нені ұстану қажет?
Алдыңғы оқу
Тригонметриялық функциялардың қасиеттері, мәндері, тригонометриялық теңсіздіктердің шешімін табу формулалары
ЖОСПАР
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушылардың іс –әрекеті
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ,ескертпелерді жазыңыз)
Ресурстар
Басталуы
10 минут
Өткенді қайталау
Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері
Оқушылармен сәлемдесу
.Бүгінгі күндеріне сәттілік тілейді
Үй тапсырмасын тексеру
Миға шабуыл
Тригонометриялық фунция дегеніміз не?
Функцияның анықталу, мәндерінің облысы туралы не білесің?Тригонметриялық теңдеулердің шешімдері қалай табылады?
Бірлік шеңбер дегеніміз не?
Сәлемдеседі
Өткен тақырыптарға байланысты сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады
Түрлі түсті қағаздар
Ортасы
15 минут
Деңгейлік тапсырмаларды орындау
10 минут
Оқулықпен жұмыс №6 есепті топта талқылап шығарады;
1) ; 2) .
1) ;
2) ;
2. Ықшамда және теңдеуді шеш
Теңсіздіктерді шеш:
3 топ
4 топ
1) , ;
2) , .
1) ,;
2) ,.
Интербелсенді тақта
Есеп жазылған парақшалар
Әр топқа есептер мен тапсырмалар беру , топ тапсырманы орындап жауап келісіп шығарады
Аяқталуы
5 минут
Бағалау
Рефлексия. Табыс сатысы
Үйге тапсырма:
№ 8 туындыны табу ережелерін қайталау
Қосымша ақпарат
Саралау-
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-
Қалыптастырушы және жиынтық бағалау
Пәнаралық байланыс
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді? (оқытуда да, оқуда да)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?