Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сыныбы: 10 «А» Мұғалімі: Аскарбекова Балымкул Дайрашовна 13.11.2015ж.

Тақырыбы:

Есептер шығару

Мақсаты:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару

Міндеті:

Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;

Дедукциялық ойлау (тура әдіс, қарсы ұйғару әдісі) дағдыларын дамыту;

Өзін және өзгені бағалауға мүмкіндік беру

Күтілетін нәтиже:

  • Кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолданып есептер шығара алады;

  • Мысалдар келтіре алады;

  • Өзін және өзгені бағалай алады

Ресурстар:

Есептер жинағы. Стикерлер, маркер, постер, бағалау парағы, бағалау критерийлері

Модульдер:

АКТ, СТО, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау: өзара бағалау, оқушылардың ерекшеліктерін ескеру

Сабақ барысы:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі






Cұрақтар:



Тапсырма:










Сұрақ: /миға шабуыл/









Тапсырма:

Психологиялық ахуал қалыптастыру



Топқа бөлінуді ұсыну /түс бойынша/



  1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы сұрау



2.Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін /постерге/ салыстыруды ұсыну.



3. Постер қорғауды ұсыну

4. а) Кері тригонометриялық функциялар периодты бола ма? Неліктен?

ә) Y=cosx функциясы жұп, y=arccosx функциясы неліктен жұп та, тақ та емес? Жауабын түсіндір.



5. Есептер шығаруды ұсыну /деңгейлік тапсырмалар/

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады


Оқушылар 4 топқа бөлінеді



1. Тригонометрияның өмірде қолданысы туралы жауап береді



2. Тригонометриялық функциялармен, кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін салыстырады. /постерге/



3. Постер қорғайды

4. Сұрақтарға жауап береді









5. Есептер шығарады

/А,В,С деңгейлік тапсырмалар/

Үй тапсырмасы:

&7 танысу

Күнделікке жазады

Бағалау, кері байланыс:

Формативті бағалау:ынталандыру,

оқушылардың өз-өзін бағалау, өзара бағалау.

Топ басшысының бағалауы



А-деңгей

Кестені толтырыңыз:













arcsin









B –деңгей

Есептеңіз:

  1. -arcsin

  2. -arcsin

  3. -arcsin

  4. Функцияның ең кіші оң периодын табыңыз:

  5. өрнегінің мағынасы бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.


С –деңгей

Есептеңіз:

  1. sin

  2. 𝑐tg

  3. sin

  4. tg



Бағалау парағы

Постер салып, қорғауда

қосқан үлесі

Есептер шығаруы

Ерекше ой қосуы

Топ басшының бағасы

Мұғалімнің бағасы

А-деңгей

В-деңгей

С-деңгей


































































Бағалау критерийлері: