Сабақ у=ах2 функциясы (7 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...




Сынып: 7

Мерзімі: 08.10.2015



Сабақтың тақырыбы: у=ах2 функциясы

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: у=ах2 функциясы және оның графигі, қасиеттері туралы білімдерін меңгерту.

Дамытушылық: оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу, білімін практикамен ұштастыру, график сала білу

дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: жүйелі түрде жұмыс істеуге, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге үйрету.


Күтілетін нәтиже:

  • У=ах2 функциясының қасиеттерін біледі.

  • Функцияның графигін сала алады.

  • Функцияның қасиеттерін практикада пайдалана біледі.

  • Өздігінен, жұппен, топпен жұмыс істей біледі.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері: ЖИГСО әдісі, сұрақ-жауап, жұптық әңгіме

Оқыту формасы: жеке, жұптық, топтық

Дереккөз: тірек сызба, маркер, стикер, бағалау парағы, интербелсенді тақта





уақыт

Мұғалімнің әрекеті:


Оқушының әрекеті:


Әдіс-тәсілдер

Бағалау

Ұйымдастыру

кезеңі

1 минут

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын, психологиялық ахуал жасаймын. Рольдерді бөлемін: Басшы, хатшы, баяндамашы

Топқа бөлініп отырады. Бір- біріне қарап күлімсірейді.




Ой қозғау стратегиясы:

Білу




Түсіну










Қолдану




Талдау





Жинақтау





Бағалау

3 минут








12 минут










3 минут




10 минут





5 минут





6 минут
















2 минут




1 минут









2 минут

1.а) Функция деген не? ә) Сіздер қандай функциямен таныссыздар, графигі қандай сызық? б)Интербелсенді тақтада жазылған функцияларды (у = кх +bу=ах2 у = кх ) атаңдар ?

2. Оқулықпен жұмыс. у=ах2 функциясы тақырыбы бойынша мәтінмен жұмыс жасаңдар.







3.Оқулықпен жұмыс (ауызша)

1,3 топ- №61,

2,4 топ- №62

4. №63 (жазбаша)

1-топ ( 1)

2 топ (2)

3 топ (1) 4 топ (2)


5.Тапсырма:

Координаталық жазықтықта параболаның орналасу жағдайларын анықта.


6.Шығармашылық тапсырма: Қоршаған ортада кездесетін парабола.

1 топ: Табиғатта

2 топ Құрылыста

3 топ Тұрмыста

4 топ Медицинада



7.Әр кезеңді формативті бағалайды, белсенді, білімді оқушыларды, топтарды мадақтайды, барлық оқушыларға бүгінгі сабақтары үшін рахмет айтады.



Кері байланыс:

Не білдім? Нені білгім келеді?



8.Үйге тапсырма: №68


Өтілген тақырып бойынша 5 сұрақтан дайындау.











1.а)Топ ішінде талқылап, әр топтан бір оқушыдан жауап береді.

ә) Сызықтық функция, графигі түзу сызық.

б) у = кх +bу = кх



Әр оқушы жеке, жұппен, топ ішінде мәтінді оқиды. Тақырыпты меңгеруде функцияның графигін, қасиеттерін тұжырымдап, постер салады.

Топтар бір бірін толықтырып, қорытынды жасайды. (а=1, а>1,а<0, 0<а<1)


Әр топ жауаптарын қағазға жазып, көтереді.



Координаталық жазықтықта графиктер сызыды.


















Топ жетекшілері бағалау парақтарын мұғалімге әкеліп береді





Стикерге жазады.






Топ басшылары бағалайды, бағалау парақтарын мұғалімге тапсырады.

Сұрақ-жауап








ЖИГСО әдісі















Жұппен, топпен жұмыс





Жұппен, топпен жұмыс





Жұппен, топпен жұмыс


















Стикерлер галереясы


«Бас бармақ»







«Қолпаштау»











«Бағдаршам»



Дәптер алмасып, бір- бірін бағалайды,

«+» «-»


«Мадақтау»





«Бес бармақ»




















Бағалау парағы:


Ой қозғау стратегиясы

1 ұпай

Жаңа білімді меңгеру

5 ұпай

Ауызша есеп №61, 62

2 ұпай

№63

Жазбаша

5 ұпай

Күрделі тапсырма


6 ұпай

Шығармашылық тапсырма:

7 ұпай

Барлық ұпай

Баға











Бағалау критериі: 13-14 ұпай - «3»

15-21 ұпай - « 4»

22-26 ұпай - «5»





























х3

Кестені толтыр