Сабақтың тақырыбы: Жаттығу орындау, ұқсас есептер.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Күні: Сыныбы: Пән атауы:

Сабақтың тақырыбы: Жаттығу орындау, ұқсас есептер

Сабақтың мақсаты:

І Білімділігі: Оқушылардың білім – білік дағдыларын қалыптастыра отырып, есепті шешу, сондай-ақ, есептеуді тиімді орындау кезінде амалдардың өтілген қасиеттерін қолдана алу мүмкіндіктерін көрсету, есептерді шығара отырып, жаттығу орындау, ұқсас есептер шығару.

ІІ Дамытушылығы: Оқушылардың ынта – жігерін, алғырттылығы мен шапшаңдығын, танымдылық дағдыларын арттыра отырып, шығармашылыққа жетелеу.

ІІІ Тәрбиелігі: Оқушыларды тазалыққа, адамгершілік қасиеттерге, ұжымшылдыққа, тазалыққа, ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелей отырып, білімпазқа жетелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс- тәсілдері: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, баяндау, талдау-жинақтау, пікір –талас.

Көрнекілігі: Кестелер, карточкалар, плакаттар және т.б.

Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, еңбекке баулу.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Сәлемдесу.

2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұранын орындау.

3. Оқушыларды тексеру, сабаққа келмеу себебін анықтау. Жұмыстың жүргізілу түріне қарай топтастырып отырғызу.

4. Оқушылардың көңілін, назарын, сабаққа бейімдеу, ыңғайлау.

5. Ойға шақыру. (Психологиялық даярлық жүргізу).

ІІ. Өткен материалды еске түсіру/ Жалпылау:

1. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру.

2. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау, анықтау.

3. Оқушының сөйлеу қабілетін, сөйлеу тілін сөздік қорын байқау.

4. Неге көңіл аудару қажеттілігін анықтау, ескеру. Жан-жақты тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ:

Сабақтың тақырыбы: Жаттығу орындау, ұқсас есептер

1. Есептеп, дұрыстығын тексер.

52·(2·5)=52·10 =520 4 ·17·25= 1700 25·(12·4)= 25·48=1 200

220·(5·2)=220·10=2 200 24·5·30·2=7 200 15·(13·4)=15·52= 780

50·76·2=7 600 5·37·4·24=4 440

2. Қораптардың көлемін таба отырып, сызбасын сызу. Оқушылардың өзіндік жұмыс ретінде орындауына болады. Қорытынды жасау.

3. Есепті өрнек құру арқылы құрастыру.

4. Есепті шығару.

200:(60 + 40)= 2 - сабақта дайындады.

IV Сергіту сәті: « Күн мен түн» ойынын ойнау.

5. Өзіндік жұмыс.

Екі мысалды шығарғаннан кейін, оқушыға одан 3 есе артық шығарылмаған мысал қалды. Есеп төмендегідей шығарылуы тиіс.

1) (2·3( - 2 = 6-2=4 2+ (2·3)=2+6=8

V. Сабақты пысықтау:

7. Өзіндік жұмыс.

1 кг қазының бағасы – 700 теңге. 1 кг= 1000 г.

8. Жұп және тақ сандар туралы өткендерін қайталау.

2, 4, 6, 8 – жұп сандар. 1, 3, 5, 7, 9 – тақ сандар.

Ереже: Жұп санға немесе нөлге аяқталған сандар жұп сандар болады. 2-ге тек жұп сандар ғана қалдықсыз бөлінеді.

Жұп сандар: 234:2=117 678:2= 339 910:2= 455 1290:2= 645 1206: 2=603

1110:2=555

VII. Үй жұмысы: Ұқсас есептер орындау.

VIII. Бағалау: Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды топпен мадақтап,

жеткен жетістіктерін айта отырып білімдерін бағалау.