Екі өрнектің квадраттарының айырмасына есеп шығару. Ашық сабақ

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Шағын орталығы бар №38 жалпы білім беретін мектебі



















[pic]

Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадрат-тарының айырмасына есеп шығару

7 сынып









Шонаева А.





Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырмасы тақырыбына

есеп шығару.

Сабақтың мақсаты:
Білімділік:  Оқушыларды екі өрнектің квадраттарының айырмасы

формулуласын есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық:  Оқушылардың шығармашылық ойлау қабілеттерін, танымдық

белсенділіктерін арттыру.
Тәрбиелік:  Әр оқушының өздігінен еңбектенуге, шапшаңдыққа, дәлдікке

тәрбиелеу.


Сабақтың түрі:  Қайталау сабағы


Сабақтың әдісі:  жұппен жұмыс, деңгейлік тапсырмалар


Cабақтың көрнекілігі:  деңгейлік тапсырмалар, тест тапсырмалары, бағалау парағы,

интерактивті тақта

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі (1 минут)
Оқушыларды түгендеп, сабақтың мақсатымен таныстыру.


[pic]

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (3 минут)


ІІІ. ЕСЕП ШЫҒАРУ.

1 бөлім. «Математикалық диктант»
2 бөлім. «Кітаппен жұмыс»
3 бөлім «Домино ойыны»
4 бөлім Тес
т жұмысы

5 бөлім «Қораздың тапсырмасы»

6 бөлім Топ басшылар сайысы

7 бөлім Сергіту сәт «Адасқан өрнектерді тап»

Қорытынды


Адамның басшысы – ақыл, шолушысы-ой, жетекшісі-талап, қорғаушысы-сабыр, сынаушысы-халық, таусылмайтыны-арман, ең қымбаттысы-ар сақтау, бәрінен ардақтысы-өмір сүру, соның ішінде ең тәттісі-сыйластық.
Төле би

1 бөлім. «Математикалық диктант»  Формуланы , сөйлемді жалғастыр.

І. Формуланың жалғасын тап.

1)  a m * a n =                                 

2) a m : a n =                          

3. (a mn =

4) ……………….= a nn cn

5) ……………….= a n / bn

6) a 0 =          

7) a1 =


Жұппен жұмыс. Әр оқушы өз жұбымен парағын ауыстырып, дұрыс жауаппен сәйкестіріп тексереді.


Сенімді ақыл мен ерікке бағындыру қажет. Табандылық пен өзіңді өзің билеу, 

өр рух пен қайыспайтын қайсарлық -ерліктің кепілі. 
Бауыржан Момышұлы

2 бөлім. «Кітаппен жұмыс»

383 Көбейткіштерге жіктеңдер.

1) [pic]

2) [pic]

3) [pic]

4) [pic]

387 .Бөлшектің мәнін есептеңдер:

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]



3 бөлім «  Домино ойыны»


Көп ойласаң — дана боласың,
Көп ойнасаң — бала боласың.


[pic] [pic]

[pic] [pic]

[pic]

[pic]



[pic] [pic]

[pic] [pic]




[pic] [pic]

[pic] [pic]





[pic]

[pic]







Адамның біліміне ақыл серік, ақыл кен таусылмайтын жанға көрік                       

Ақансері Қорамсаұлы

4 бөлім «Тест жұмысы» 

5 бөлім «Қораздың тапсырмасы»

6 бөлім «Топ басшылар сайысы»

7 бөлім Сергіту сәт «Адасқан өрнектерді тап»


5 бөлім Қорытынды


Ақыл тозбайтын тон
Білім  - таусылмайтын кен.


Үйге тапсырма: №379, №380

Оқушылардың білімін бағалау

















[pic] [pic]



[pic]





























Үлестірме

Есептеңдер:

[pic]

[pic]

[pic]

Үлестірме

Есептеңдер:

[pic]

[pic]



Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (x-y)(x+y)

  2. (5a - b)(5a+b)



[pic]

Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (k t)(k+t)

  2. (2m +3)(2m – 3)





Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (x-y)(x+y)

  2. (5a - b)(5a+b)



[pic]

Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (k t)(k+t)

  2. (2m +3)(2m – 3)





Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (x-y)(x+y)

  2. (5a - b)(5a+b)



[pic]

Үлестірме

Амалдарды орында:

  1. (k t)(k+t)

  2. (2m +3)(2m – 3)