Векторларды қосу және оның қасиеттері (9 сынып)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: Қысқа мерзімді жоспар Сабақ тақырыбы: Векторларды қосу және оның қасиеттері Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ Күні: 23.09.2015 Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р. Сынып : 9 «б» Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш ж...


Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп: « №2 Ақсуат орта мектебі» КММ

Күні: 23.09.2015

Мұғалімнің есімі: Молдабекова А.Р.

Сынып : 9 «б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Оқушылар векторларды қосудың үшбұрыш және параллелограмм ережелерімен танысып, векторларды қосудың қасиеттерін меңгереді

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар:Екі вектордың қосындысын екі түрлі тәсілмен сала алады

2. Оқушылардың басым бөлігі. Есептер шығарғанда векторларды қосудың қасиеттерін қолдана алады

3. Кейбір оқушылар: Векторларды қосуды координаталары бойынша таба алады

Тілдік мақсаты:

Оқушылар векторларды қосу ережелерін айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:үшбұрыш ережесі, параллелограмм ережесі, координаталары бойынша қосу, қосудың коммутативтілігі, қосудың ассоциативтілігі

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:оқушылар векторларды қосудың ережелерін математикалық тілмен талдап бере алады.

Алдыңғы оқу

Вектор ұғымы, векторлардың теңдігі, қасиеттері, вектордың ұзындығы

Жоспар

Басталуы:

3 мин



3 мин


Амандасу, сыныпты түгендеу

Шаттық шеңбері

Пазл әдісі арқылы 2 топқа бөлу

«Карта» әдісімен үй жұмысын тексеру





Бағалау парағына

журнал

2 пазл

Оқушылардың үйден дайындап әкелген картаға жазылған сұрақ-жауаптар

Ортасы:




















Оқушыларға векторларды қосу ұғымын интернеттегі бейнесабақтар бөлімінен тауып түсініп келу тапсырылған . Сол бойынша дайындалып келген оқушылар жұмыстарын көрсетеді

Мұғалім жетіспеген жерлерін толықтырады

Сергіту сәті


Есептер шығарту.

«6х6х6»әдісі бойынша І топ:№20а

ІІ топ: №21а есептерді топтарында талдап шығарады, топ мүшелерінің шешімімен 1 оқушы келесі топқа түсіндіреді

«Ұшақ» әдісі бойынша бір топ екінші топқа есеп дайындап жібереді. Есепті шығарып екінші топқа қайтарады

Жиынтық баға









Фишкалар арқылы



Топтар бірін-бірі«қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды.

Оқушылар өздерінің түсінгендіктерін «Смайлик» әдісі арқылы білдіреді









Оқушының интернеттен дайындап әкелген жұмысы


Слайд 1

«қызыл өрік» сергіту жаттығулары

Оқулық 24бет



Оқушылардың дайындаған есептері






Аяқталуы

1 мин

5мин

2 мин

1)Үйге тапсырма беру:§4 №20ә;21ә

2) «Серпілген сұрақтар»әдісі арқ сабақты қорытындылау,бағалау

3)Кері байланыс «Даналық ағашы»


Кесте арқылы қорытынды баға қойылады

Оқулық



стикерлер

Рефлексия




Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім: