Тақырыбы: Бақылау жұмыс №1
Мақсаты:
1) Білімдерін тексеру
1) Оқушылардың білім- білік дағдыларын тексеру.
2) Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру мақсатында дәптерге дұрыс, таза жазуларын қадағалау.
Жоспар: 1.Ұйымдастыру кезеңі
2. Білімдерін жан-жақты тексеру
Сабақтың барысы:
1) Ұйымдастыру: Бақылау жұмысының әрбір тапсырмасын оқушыларға қысқаша түсіндіріп беру
2) Білімдерін жан-жақты тексеру
1-нұсқа
1. 272, 380, 456, 745, 2300, 48375, 65470 сандарынан:
2.Жұлдызшаның орнына тиісті цифрды қойып, 3-ке, 9-ға еселік сандарды жазыңдар:
а) 3-ке еселік; 30*4; 5*6; 9*06;
б) 9-ға еселік; 3*81; 46*72; 6*4
3. Өрнектердің мәндерін табыңдар:
а) 90*60,8 – 51,5:5; ә) 81+8,6(258+256): 128.
4. Есепті теңдеу құру арқылы шығарыңдар:
Үш клумбада және жол жиегі бойында 46 түп раушан гүлі отырғызылды. Егер жол жиегі бойында 16 түп, ал клумбаларда бірдей түп отырғызылған болса, онда әр клумбада қанша раушан гүлінің түбі отырғызылған?
5.Теңдеуді шешіңдер:
а) 3х+29*3=132;
ә) 327 = 7х-5;
б) 27: (х-5) = 3.
II нұсқа
1. 126, 425, 680, 844, 1236, 39475, 53330 сандарынан:
а) 2-ге; б) 5-ке; в) 10-ға бөлінетін сандарды теріп жазыңдар.
2. Жұлдызшаның орнына тиісті цифрды қойып, 3-ке, 9-ға еселік сандарды жазыңдар:
а) 3-ке; 4*21; 8*2; 78*1;
б) 9-ға; 2*63; 54*28; 3*5;
ге; б) 5-ке; в) 10-ға бөлінетін сандарды теріп жазыңдар
3.Өрнектердің мәндерін табыңдар:
а) 80*60,8 – 1,5:5; ә) 85+8,2(258+256): 128.
4. Есепті теңдеу құру арқылы шығарыңдар:
Үш клумбада және жол жиегі бойында 82 түп раушан гүлі отырғызылды. Егер жол жиегі бойында 22 түп, ал клумбаларда бірдей түп отырғызылған болса, онда әр клумбада қанша раушан гүлінің түбі отырғызылған?
5.Теңдеуді шешіңдер:
а) 4х-39*2=158;
ә) 327 = 5х+2;
б) 45: (х-9) = 3.
Бағалау критерийлері:
«5» бағасы – 4 толық кез келген орындалған тапсырмалар үшін қойылады;
«4» - 3 тапсырма үшін;
«3» - 2 тапсырма үшін
[link] бетпен шектелген кеңістіктің бөлігі айтылады. Денелік бұрыштың дербес жағдайы болып көпжақты бұрыш есептеледі. Екі жақты бұрышты сызықтық бұрышпен өлшейді. Сызықтық бұрыш — екі жақты бұрыштың жақтарынан қырына түсірілген перпендикулярлар арасындағы бұрышқа тең.
4. Бұрыштардың түрлері тақырыбына есептер шығару.
№1
1) Жазыңқы бұрыштың 50%-ті, 25 %-ті нешеге тең?
2) 150° -тың 30%-тін табыңдар.
№1479, №1480 тапсырма (кітаппен жұмыс)
1. Тік бұрыштың жартысы неше градусқа тең?
2. Транспортир бұрышты өлшеуге арналған ...
3. Бұрыштың өлшем бірлігі
4. 180°-қа тең бұрыш қалай аталады?
5. Сүйір бұрыш 90°-тан ...
5. Үйге тапсырма беру.----------------------------
6. Сабақты қорытындылау.
Сұрақ-жауап әдісімен бұрыштың анықтамасын және оның элементтерін, қайталап шығу.
7. Оқушыларды бағалау.