Пәні: Алгебра | Мерзімі: 20.10.2016 жыл | Сыныбы: 7 «А» |
Сабақтың тақырыбы: | Бірмүше және көпмүше. Бірмүше және көпмүшенің дәрежесі |
Сабақтың реті: | 22– сабақ |
Жалпы сабақтың мақсаты: | Бірмүше және көпмүшенің дәрежесін анықтауды, бірмүше мен көпмүшені стандарт түрде жазуды үйренеді; Бірмүше және көпмүшелерді ықшамдап, есептер шығару қабілеттерін жетілдіреді. Проблемаларды анықтау және оның шешілу жолдарын таба біледі; Ынтымақтастықта жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізуге, ой-пікірімен бөлісе білуге, шығармашылыққа ұмтылады.
|
Күтілетін оқу нәтижелері:
| Оқушылар бірмүше және көпмүше жайлы мағлұмат алады. - өз бетінше есеп шығара алады; - қате жазылған есептерді түзете алады.
|
Түйінді идеялар: | Математикада бірмүше және көпмүшені стандарт түрде жазуды, өрнекті ықшамдауды пайдаланып өз бетінше есептер шығара алады. |
Сабақты ұйымдастыру түрі: | Тренинг-тәжірибе |
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Сәлемдесу, «топтас, бірік, бөліс» әдісі |
Жұмыс түрлері: | Ұжымдық, жеке жұмыс, топтық жұмыс |
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: | Интерактивті тақта, үлестірме материалдар, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер |
І Қызығушылығын ояту кезеңі: |
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
1-әрекет . Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. | Топқа бөлініп,топ мүшелері бір-біріне тілек айтады. Дәреже,Бірмүше, Көпмүше, Функция |
2-әрекет. «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу. | Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады |
3-әрекет. «Көршіңе есеп» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. | (өтілген тақырып бойынша бір-біріне есеп беріп, жауап алу). |
4-әрекет. Бағалау «Көрші топты бағала» әдісі арқылы бағаланады | Топтар бір – бірінің жауабын тексеріп,бағалайды |
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі |
5-әрекет. Миға шабуыл әдісі | Оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашу. Бірмүше,көпмүшеге мысалдар келтіру(адам мүшесін алу, Гүл сабағы мен жапырақшалары т.б) |
6-әрекет. Топтық жұмыс: «Топтас,бірік,бөліс» әдісі
| Оқушылар өздерінің топтарында жаңа тақырыпты оқиды, талқылайды, басқа топпен бөліседі
|
Сергіту жаттығуын жасату | 33 ойынын ойнайды |
ІІ Ой толғаныс кезеңі |
7- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру | Оқулықта берілген есептерді оқушылар дәптерлеріне шығарады, жазады, қорғайды №155(3,4,5,6); №156(3-6);№157(3-6);№158(5-8) |
8-әрекет. «Ой қозғау» әдісі бойынша өз беттерімен тест шешеді | Оқушылар берілген тест жұмысын шешеді. Ауыстыру әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. |
ІІІ Қорытындылау кезеңі |
9-әрекет. Бағалау
| Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды, жинаған балдары арқылы бағаланады. |
10-әрекет.Үй тапсырмасы | §1 оқу. №155- №158 есептің қалғанын шығаруға. |
11-әрекет.Кері байланыс | Өзін-өзі бағалау парағы бойынша |
Мұғалім: | Кузенбаева Айсулу Шукпанкызы |