Тақырыбы: «Алғашқы функция және интеграл» - тарауына есептер шығару.
Мақсаты:
Оқушылардың «Алғашқы функция және интеграл» тарауы бойынша алған білімдерін саралап бір жүйеге келтіру және алған білімдерін есептер шығаруда қолдана білу дағдысын жетілдіру, жүйелеу.
Оқушылардың өзіндік ізденісі арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, оқу материалын ұзақ есте сақтауына жағдай жасау.
Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақ түрі: Білімді бекіту.
Сабақ әдіс- тәсілдері: сұрақ- жауап, ауызша жаттығу, карточкамен жұмыс, деңгейлік тапсырма.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа әзірлігін анықтау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: баяндау әдісі арқылы өзара тексеру:
№ 38, № 40, 41
ІІІ. Білімді саралау: Жалпы сыныпқа:
1. Мини- диалог құру:
2.Тақтада екі оқушы жарысады: Берілген функциясының алғашқысының жалпы түрін атап жаз:
Математикалық эстафета. 1 қатар
2 қатар
3 қатар
1. [pic]
1. [pic]
1. [pic]
2. [pic]
2. [pic]
2. [pic]
3. [pic]
3. [pic]
3. [pic]
4. [pic]
4. [pic]
4. [pic]
5. [pic]
5. [pic]
5. [pic] )
6. [pic]
6. [pic]
6. [pic]
7. [pic]
7. [pic]
7. [pic] )
8. [pic]
8. [pic]
8. [pic]
ІҮ. Есептер шығару: Жұбыңды тап: «Лото» ойыны
: а) f(x) = 8x3 – 5, ә) f(x) = [pic] б) ; в) f(x) = -3,6
Есепте: а) [pic] ә) [pic]
Кескіңделген қисық сызықты трапецияның ауданын есепте:
«В» деңгейі:
1. Берілген функциялардың алғашқысын тап: а) [pic] ,
ә) [pic] б) [pic] в) [pic]
Е [pic] септе: а) [pic] ә) [pic]
Кескінделген жазық фигураның ауданын есепте:
« С» деңгейі:
[pic]
2. Теңдеуді шеш: [pic]
3. Теңсіздікті шеш: [pic]
V. Білімді бекіту: ҰБТ есептерін шығару:
1. . y = [pic] , у = 1, х = 4 сызықтарымен шектелген фигураның ауданын табыңдар.
2. Интегралды есептеңдер: [pic] .
3. Алғашқы функциясын табыңдар. f(x) = [pic]
4. Интегралды есептеңдер: [pic]
5. Алғашқы функцияны табыңдар: f(x) = [pic] sin [pic] + [pic] cos [pic]
VІ. Қорытындылау:
Сабақтың тақырыбы:
«Алғашқы функция және интеграл»
/ 11 сынып /
Математика пәнінің мұғалімі: Сманова Д.Т.