Күні: 14.01.16 ж Сабатың тақырыбы
Жай бөлшектерді салыстыру /есептер шығару/
Мақсаты
Жай бөлшектерді салыстыруға есептер шығара алады
Күтілетін нәтиже
Жай бөлшектерді салыстыру ережесін біледі, ережені пайдаланып есептер шығара алады
Керекті жабдықтар
Оқулық, слайд, стикерлер, алма, шоколад, таратпа материалдар.
Сабақ барысы
Кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдас тыру
Оқушылармен амандасу.
Сыныпты топқа бөлу
«Мен елімді сүйемін» тренинг жүргізу
3 топқа бөлінеді
Білу
Ой қозғау /ортақ жеке жұмыс/
а) Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай салыстырады?
ә) Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай салыстырады?
б) Аралас сандарды қалай салыстырады?
Оқушылар қолдарын көтеру арқылы жауап береді
Түсіну
Досыңмен бөліс /жұптық жұмыс/
Тапсырма қосымша парақта көрсетілген
Соңынан экраннан жауаптары көрсетіледі
Оқушылар көрсетілген жауаптар арқылы жұмыстарын тексереді
Қолдану
«Құрастыр, одан кейін жауап бер»
/топтық жұмыс/
1-топқа: Алма бөліктері
2-топқа: Шоколад бөліктері
3-топқа: Ыдыстағы су
Қолымыздағы нәрселердің санын жай бөлшекпен жазу керек және оларды салыстыру керек.
Талдау
Оқулықпен жұмыс /топтық жұмыс/
1-топқа: №952
2-топқа: №961
3-топқа: №944
Оқушылар есепті топтасып шығарады, тақтаға орындығына стикер жапсырылған оқушы жазады
Жинақтау
«Бірге ойлаймыз» топтық жұмыс
1-топқа: Отынның қызулығы оның құрамындағы көміртегінің мөлшерімен өлшенеді. Ағаштың бөлігі , шымтезектің бөлігі, көмірдің бөлігі, антрациттің бөлігі - көміртегі. Отын түрлерін жылулығының көбінен азына қарай реттеп жазыңдар.
2-топқа: Сыныптағы оқушылардың бой өлшемдерін өсу ретімен жазыңдар
3-топқа: Сыныптағы ұлдар бірдей қашықтыққа жүгірді. Төменде олардың қанша уақытты мәреге жеткені көрсетілген. Олар мәреге қандай реттілікпен жетті?
Оқушылар жауабын табатын болады
1-топқа отын түрлері көрсетіледі
2-топқа алдын-ала өлшеп алынған оқушылардың бойларының ұзындығы жазылып, суреттері көрсетіледі
3-топқа оқушылардың жарысқан суреттері көрсетіледі
Бағалау
«Тәтті нан» жеке жұмыс
Тәтті нан бөліктеріне тапсырмалар жасырылған . Әр оқушы бір-бір үлестен алып, сол үлестегі тапсырманы орындайды.
Бағалау 2 мин
Оқушыларға таратылған үлестерді санап, неше шеңбер құралғанын анықтау
Рефлексия
«Күн мен түн»
Үйге тапсырма
№957,958 есептер