Пәні : Математика Сыныбы : 5 класс Мерзімі:18.05.16
|
Сабақтың тақырыбы: | Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
Мақсаты: | Оқушылардың ондық бөлшектерге қосу және азайту амалдарын қолдану жөнінде білімдерін тиянақтау,толықтыру. Сыни тұрғыдан ойлай білу дағдыларын дамыта отырып, қосу мен азайтудың негізгі қасиеттерін өмірде пайдалана білуге дағдыландыру. Тез ойлап , тез қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу. |
Оқыту нәтижесі: | Сыни тұрғыдан ойлап , шешім қабылдауға дағдыланады. Бұрын білетін мәліметтеріне қосымша мәлімет қосады; Постерге салып қорғауға, қорытынды айтуға үйренеді. Бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалауға және топты бағалауға үйренеді.
|
Сабақ барысы
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс |
5 минут
| Оқушылармен амандасу. Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру.
Топқа бөлу.
Бағалау «Өте жақсы» , «Жарайсыңдар» | Мұғаліммен амандасады. Өз көңіл-күйлерін білдіреді.
Ондық бөлшектердің координаталық сәуледе орналасуына байланысты топқа бөлінеді .Ережені еске түсіру қажет. | Смайликтер Күн,бұлт,найзағай бейнеленген плакаттар
Кеспе қағаздар
0 1
3 4
7 8
9 10 |
3 минут
| «Ой түрткі » Ауызша есептеу-ойға жаттығу
Бағалау «Өте жақсы» , «Жарайсыңдар» | Ауызша есепті орындайды.
| АКТ Бағалау парақшасы |
5 минут
7 минут | «Қызықты кітап»
Бағалау «Өте жақсы» , «Жарайсыңдар»
«Таңда , шығар , дәлелде » А,В,С деңгейлік тапсырма | Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды,кітап тігіп шығарады.Өткен материал бойынша білімдерін көрсетеді. Әр топ бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Өзара достық қарым-қатынас құра отырып, бірігіп есептер шығарады. |
Тапсырма жазылған кітап
Бағалау парақшасы
Деңгейлік тапсырма |
3 минут | Сергіту cәті
| Ойын текшелерімен жұмыс | Ойын текшелері
|
8 минут
7 минут |
Постер қорғау, зерттеу 1-топ «Ондық бөлшек сандарының шығу тарихы» 2-топ «Суретпен берілген есептер» 3-топ «Математика және табиғат» 4-топ «Ең кіші жануарлар»
Оқулықпен жұмыс Мәселе есептер шығару |
Топқа берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс атқарады, өз пікірін еркін білдіреді. Тұжырым жасай білуге дағдыланады. Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.
Жеке жұмыс
|
А3 Түрлі-түсті маркер Тарихи деректер,қосымша материалдар жинағы
Математика оқулығы Бағалау парақшасы |
3 минут
2 минут
2 минут | «Екі жұлдыз , бір тілек»
Үйге тапсырма беру Ереже тақырып есеп
Бағалау
| Сабақ қалай өтті,өзі сабаққа қалай қатысқаны,өзін бағалап хабарлама жазады. Бүгінгі сабақ бойынша қорытынды жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады
Оқушылар өз-өздерін бағалайды. | АКТ стикер
Бағалау парақшасы
|