Пәні: Математика | Сынып 5 «Б» | Күні : 10.02.2016ж |
Сабақтың тақырыбы | Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Жалпы мақсаты | Жай бөлшектерге амалдарды қолдану ережесін еске түсіріп, есептер шығартқызу арқылы түсініктерін жетілдіру. Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, шығармашылық белсенділігін, танымдық қабілетін дамыту. Жай бөлшектерге амалдар қолдануға берілген есептерді шығара алуға үйрету. Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
|
Күтілетін нәтиже | Оқушылар жай бөлшектердің негізгі қасиеттерін анықтап, амалдар қолдану арқылы берілген есептерді шеше алады. Өздерін және сыныптастарын бағалай алады. |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері | Жай бөлшектің негізгі қасиетін анықтауға үйренеді, Білімін жүйелі пайдаланып үйренеді. Жай бөлшектерге амалдар қолданғанда, оны тиімді әдіспен шығару жолын үйренеді.
|
Сілтемелер | АКТ. БжС технологиясы |
Сабақтың түрі | Қайталау сабағы |
Сабақтың типі | Дәстүрлі емес |
Пән аралық байланыс | Экология және дүниетану |
Тапсырмалар | Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс әрекеті |
1 Ұйымдастыру. |
2 Сабаққа мақсат қоюды Сабақтың мақсатын бекітеді. ұсынады. |
3 Психологиялық дайындық, Топқа бөлінеді. топқа бөледі. |
4 Үй тапсырмасын пысық- Әр топ мүшелері сұраққа тау. Сұрақ-жауап. жауап береді. |
Топтық тапсырма береді. Жеке жұмыс. 10мин 5 Жұптық жұмыс. 3мин Топтық жұмыс.12мин |
6 Сабақты бекіту. Тест Тестті орындайды тапсырма береді.
|
7 Үй тапсырмасы беріледі. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
8 Баға қою . Бағалау критериясын ұсынады. |
|
Ұйымдастыру кезеңі . 1 мин
Сергіту сәті, топқа бөледі. 1 мин | Психологиялық дайындық. Әрбір адам – досым, сыныптасым, туысым Әрбір ісім – тірлік, тірек, адамдық Әрбір сөзім – шындық, бірлік, адалдық Әрбір сабақ – үйрену, оқу, іздену.
Оқушылар топқа бөлініп, орындарына жайғасады.
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Үй тапсырмасын пысықтау. 3 мин Не біліп келдім айдары бойынша әр топқа сұрақтарын қояды. | І, ІІ және ІІІ,IV топтар бір-біріне жай бөлшек тақырыбы бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Топтық тапсырма. 8мин 1. (Орманға саяхат) Оқушыларға жай бөлшектерге есептер беріледі. 2.(ауызша есеп) | Топтар берілген есепті шығарып, тақтада қорғайды. 1 топ: 2 топ: 3топ: 4 топ: |
Оқулықпен жұмыс. 6мин (топқа есеп беріледі) | Топ бірлесе шығарады. № |
Жеке тапсырма. 10мин (Бжс технологиясы)ТКШ, АКШ, ЖКШ бойынша тапсырма береді | Оқушылар ТКШ, АКШ, ЖКШ тапсырмаларын орындайды. Дәптер алмастырылып, тақтада көрсетілген дұрыс жауап бойынша тексереді. |
Жұптық тапсырма. 3мин Сематикалық карта бойынша тапсырма береді. (шарт бойынша қорық атауы шығу керек)
| Жұптарымен берілген тапсырманы орындайды. Шыққан қорық атауын айтады. ;
|
Ойлан тап. Сабақты бекіту. 6мин
Қосымша тапсырма | Оқушы есептерді шешеді. Нәтижеде, әрі эпик, әрі айтыс ақыны; абыз жырау әрі жауынгер жыршы есімі шығады.
(240:2)*3-190=170 |
Үйге тапсырма. 1 мин | Үй тапсырмасын күнделікке жазады. №1198, 1199 |
Бағалау 3мин |
Топтың бағаларын талдау Қорытынды бағаны шығару | Топты оқушылар келесі критерийлер бойынша бағалайды: Үй тапсырмасын білу Берілген тапсырманы түсініп, қатесіз орындай білуі Белсенді ұтымды ой айта біліп, тапсырманы аша білуі Тақырыпты қорытып, ойын жинақтау
|
Рефлексия 1 мин |
Оқушыларға стикерлер таратылады. | Оқушылар өз ойларын жазып, көңіл-күй дидарына жапсырады. |