Жамбыл облысы
Шу ауданы
Мәншүк Мәметова орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі Гүлжан Жомартқызы
Пәні: Математика
Сынып: 1
Сабақтың тақырыбы
10 саны Дециметр. 1дм= 10см
Сабақтың мақсаты
10 саны туралы түсінік қалыптастыру. Оны екі цифрдың көмегімен жазуға үйрету . Дециметр терминін енгізу
Оқытудың нәтижелері
бір таңбалы сандар,сандардың құрамы, қосу және азайтудың
кестелік жағдайлары туралы білімді бектіп, 10 санымен танысады 10 санының екі таңбалы жұп сан екенін түсінеді
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
Тілші, болжау стратегиясы, бос микрофон, мұғалімнің рөлі
Негізгі дерек-көздер
стикер, плакат, маркер, рефлексия парағы,
Сабақтың барысы
Ресурс тар, көрнекі
ліктер
2 минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Біз білімді баламыз
Айтқан тілді аламыз
Сабақты да жақсы оқып
Кілең бестік аламыз
Бірге қайталайды
білу
2 минут
Үй тапсырмасын тексеру
«тілші» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекіту.
-қандай сызықтар бар
- қандай таңбаларды білеміз?
0-қандай мағынаны білдіреді?
0-ге қандай санды қоссақ 1 шығады?
1 мен 2 қосындысы неге тең
Қосудың компоненттерін ата
Азайтудың компененттерін ата
1+3, 3+1 қосудың қандай қасиеті
Қына тасқа бітеді білім басқа бітеді»
Мен ойлаған санды санды тап
№ 4 оқулықпен жұмыс
Өткен тақырып бойынша бір-біріне н сұрақтар қойып жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді.
Оқулық
Қима қағаз
түсіну |
4 минут Болжау страте гиясы
|
Сенің кіндік қаның тамған жер
Ең қасиетті тағам
Ал енді қандай сөз шықты деп ойлайсыңдар? Ж: он. Демек, бүгін он санымен танысамыз Он дегенім – Отан, Қорға соны, ботам!
|
Ойланып жауап береді | Шапалақ әдісімен формативті бағалау | Қима қағаздар |
қолдану
| Мұғалімнің рөлі Артық білім кітап та
10 минут
| № 1 Теңдіктер қалай құрылғанын түсіндір 9+1=10 10- 1 = 9
№2 Кесіндінің ұзындығын өлше 10 см = 1 дм 1 дм= ......см
№3 Салыстыр 10*9 9*10 №4 Қалып қойған сандарды ата 0, ....,....,....,,....,....,.....,.....,.....10 0,1,.....,.....,.....,....,..6,.....,....,...... № 5 Кел ойнайық Қанай сандар болмасын Таппай оны қоймайық
Шығармашылық тапсырма Тиісті санды тауып қой 6+4>6 + ….. 10-6 < 10-…… 10-4< 10- …… |
Теңдік құрады, түсіндіреді
өрнек құрады
Салыстырады, оқиды
Жауабын табады
| Бағдаршам көздері арқылы формативті бағалау.
| оқулық
|
7 минут | Дәптермен жұмыс Үйренген материалды тиянақтау жүргізіледі, яғни 10 санын шығарып алу, оны басқа сандармен салыстырады |
Тапсырмаларды үлгі нұсқаларға сәйкес орындайды
|
| Оқушы дәптер |
талдау | 3 минут
| Жасырынған санды тап | жасырынған санды тауып жазады |
|
|
Жинақтау | 2 минут Бос микрофон
|
Сіз қалай ойлайсыз........... |
Жаңа тақырыпқа байланысты сауалдар жауап береді. | формативті бағалау. |
|
бағалау | 2 минут | ауызша жарайсың, сенің қабілетің керемет, әрдайым белсенді бол! – деген сияқты мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалаймын.
| .
| формативті бағалау.
|
|
| 1 минут | Үйге тапсырма беру. № 4 есеп 73 бет
| Күнделіктеріне жазады |
| күнделік |