Сыныбы: ____11__а Пәні: __геометрия______ Мерзімі: 4.10.2016 ж
Сабақ мақсаты: | Пирамиданың жазбасы және қиық пирамиданың жазбасын жасай білу және пирамиданың, қиық пирамида бетінің ауданын есептейтін формуласын пайдалана алу арқылы есептер шығара алуға дағдылану |
Табыс критерийлері: | Пирамиданың қасиеттерін біледі және бейнелей алады; Пирамида мен қиық пирамиданың жазбаларын жасай алады; Пирамида мен қиық пирамиданың бүйір бетінің ауданын пайдалана отырып, берілген есептерді шығара алады;
|
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтындыру сабағы |
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Керекті жабдықтар
2 мин
Топқа бөлу
«Молекула»
Қатысушылар атомдар секілді қозғалыста болады. Жүргізуші белгілі санды айтқанда, атомдар молекула құрайды. Мысалы, «үш» дегенде, үш адам бір-бірінің қолынан ұстасып, 3 атомнан тұратын молекула құрайды.
Шеңбер құрау
8 мин
Кері байланыс
«Ыстық орындық»
Өткен тақырып бойынша түйген ойларынан сұрақтар қоя отырып, еске түсіру.
Орындық
5 мин
«Джигсо» әдісі
Пирамидида және қиық пирамида, бүйір беті ауданы туралы ұғымдарға түсінік беру
Топқа бөлінген оқушылар сұрақтар құрастырады, белгілі уақыттан соң топ мүшелері алмасып, бір-біріне тақырып түсіндіреді.
Плакат,
Маркер, сурет
8 мин
Тақтамен жұмыс.
Бағалау критерийлері:
Пирамида және қиық пирамидаға берілген есептердің шарттарын дұрыс құра алу - 1
Пирамида және қиық пирамиданың жазбасын дұрыс жасай алу - 1
Пирамида, қиық пирамида бүйір бетінің ауданын дұрыс таба алу -1
Пирамида анықтамасы. Қасиеттері. Дұрыс пирамида
Қиық пирамида
Пирамиданың жазбасы. Макетін жасау.
Пирамиданың толық және бүйір беті ауданы.
Бағалау формативті бағалау топтарды, лидер анықтау
7 мин
Практикалық тапсырмалар
2016 ж,тест жинағы 132 бет
№ 9
№1
№ 5
Дұрыс алтыбұрышты пирамида сызбасын сал
Есептерді формула бойынша шешеді, ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады.
Тест есесптері
5 мин
Қорытындылау. Бекіту
«Өрмекші торы»
Жаңа сабақ бойынша нені меңгерді, нені білді, нені білгісі келеді. Ой тұжырымдама жасайды.
Жіп
3 мин
Рефлексия «Бес саусақ»
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
Стикер,
Бағалау парағы
Не сәтті өтті?
Не сәтсіз болды?
Нені дамыта алар едім?