Оқу ісінің меңгерушісі________________
САБАҚ:Математика ТАҚЫРЫБЫ:1 саны және цифры
МЕКТЕП:Қаламбаев атындағы жалпы орта мектеп
КҮНІ: 13.09.2016
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ:Кенешбаева Г
СЫНЫП: 1
ҚАТЫСҚАНДАР:
ҚАТЫСПАҒАНДАР:
ОҚУ МАҚСАТЫ
1.1.1.1** натурал сандардың жəне нөл санының
құрылуын түсіну;10 көлеміндегі сандарды тура
жəне кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы
орнын анықтау
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу жəне
Салыстыру
1.3.3.1 сандық түзуде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
Барлық оқушылар орындай алады:
10 Көлеміндегі сандарды тура және кері санай алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Цифр мен санды бір-бірінен ажыратады
Кейбір оқушылар орындай алады:
Біртаңбалы сандарды әр түрлі тәсілмен түсіндіре алады
Пəнге қатысты лексика мен терминологиясы
Цифр;бір
Алдыңғы оқу:
Оқушылар өз іс-әрекеттеріне рефлекция жасай алады
Жоспар
Жоспарланған
уақыт есебі
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Басы
3минут
(МК;Ұ) Шаттық шеңбері:
Біздер тату баламыз
Өсіп алға барамыз
Есептерді шығарып
Білімді шәкірт боламыз
Көңілді әуен қосып қою
Ортасы
29минут
4-минут
5-минут
4-минут
8-минут
3-минут
5-минут
1.1.1.1** натурал сандардың жəне нөл санының
құрылуын түсіну;10 көлеміндегі сандарды тура
жəне кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау
«Тізбектеп санау » ойыны Бірінші оқушы қатарынан екі-үш санды айтады.содан кейін санауды келесі оқушы жалғастырады.
Қатені тап. Жұптық жұмыс.Суретте берілген қатені табу
[pic]
Орындап көр.
-сыныптан саны 1-ге тең болатын заттарды тап
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу жəне
салыстыру
(Д, Ж, Т)
-санау «бір» санынан басталады. «Бір » саны бір затты көрсетеді.Цифр-белгі.Оны санды жазу үшін қолданамыз.
1 санын жаздыру.
Жұмыс дәптеріндегі берілген тапсырмаларды орындату
Топтық ойын
Оқушыларға қағаздан жасалған шаршы көрсету.қанша шаршы көрсетсем,сонша шапалақ ұру керек.
Шығарып көр
Арман мен Айнұр қораптан кезек-кезек кәмпит алды.Бірінші кәмпитті Арман,екіншісін Айнұр және т.с.с .алып тауысады.Соңғы кәмпитті кім алады?Кәмпиттің көбі кімге тиеді?
Оқушыларымен тәжірибе жасай отырып,анықтау.
Жауабы:Арман соңғы кәмпитті алады.Оған үш кәмпит,ал,Айнұрға –екі кәмпит тиеді
сандар
Оқулық
Жұптық жұмыс
Оқулық
Топпен жұмыс
Жұмыс дәптері
Топтық жұмыс
Қағаздан жасалған шаршы
Оқулық
кәмпит
Соңы
3-минут
Кері байланыс:
(МК;Ұ) Смайликтер арқылы сабақтан алған көңіл күйлерін жеткізу.
смайлик
Қосымша ақпарат
Дифференциация:Балаларға қалай көмектесесіз?
Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс –
Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
Қосымша тапсырмалар орындату
Сандар құрамын анықтату
Белсенді қатысып отырған оқушыларға жұлдызша тарату,соңында жұлдызша санын оқушылар өздері айтады
Проектор;
оқулық
Көркем еңбек
Рефлексия
Сабақтың мақсатына жеттім бе?
Оқушылар не үйренді?
Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?
Оқушылар арасында дифференциялау бойынша іс – әрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандым ба?
Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.
1:
2:
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі
сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2: