№19 ОЖЖБ мектеп
Сан аралықтарының
қиылысуы мен бірігуі
ҚМЖ дайындаған пән мұғалімі: А.Қ.Қажыкен
Орал 2016
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуы
Мектеп: №19 ОЖББ мектеп
Күні: 10.02.2016
Мұғалімнің есімі: Қажыкен А.Қ
Сынып: 6в
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу
мақсаты(мақсаттары)
Сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуын таба білуді үйрену
[link] .org сайттары
Ортасы 37мин.
1-тапсырма.
І топ
1.Сан аралығының қиылысуын тап: (-7; 5], [4; +∞) және [-1;9) Жауабы: [4;5]
2.Сан аралығының бірігуін тап: (-∞; 5], [-2; +∞) және [-1;8] Жауабы: (-∞;+∞)
ІІ топ
1.Сан аралығының қиылысуын тап: (-∞; -6], [-6; +∞) және [-6;1] Жауабы: Ø
2.Сан аралығының бірігуін тап: (-7; 5), (-1; 9) және (7;12) Жауабы: (-7;12)
ІІІ топ
1.Сан аралығының қиылысуын тап: (-8; 7), (-5; 10) және [-3;2] Жауабы: [-3;2]
2.Сан аралығының бірігуін тап: [-3; 1), [1; 5) және [5;8] Жауабы: [-3; 8]
IV топ
1.Сан аралығының қиылысуын тап: (-∞; 5], [-4; +∞) және [-2;9] Жауабы: [-2;5]
2.Сан аралығының бірігуін тап: (-8; -3), (-5; 2) және (0;10) Жауабы: (-8;10)
2-тапсырма. Кесте толтыру
Сан аралықтарының қиылысуын, бірігуін тауып кестені толтырыңдар
Сан аралығы
[-3; 5] және
[-1; 9]
(-5; 7] және
[7; 12)
(-4; 8] және
[0; 10)
(-7; 3] және
[6; 15)
Сан аралықтары-ның қиылысу
[-1; 5]
{7}
[0;8]
Ø
Сан аралықтары-ның бірігуі
[-3; 9]
(-5; 12)
(-4; 10)
Ø
Барлығы дұрыс (4 бал) Үшеуі дұрыс (3 бал)
Екеуі дұрыс (2 бал)
Біреуі дұрыс (1 бал)
3-тапсырма. Тест
№
Тапсырма
Оқушы жауабы
Дұрыс жауап
Бағалау
1.
Мына аралықты қос теңсіздік түрінде жаз: (-5; 3]
A)-5≤x≤3 B)-5
С
2.
(-1; 3] және [1; 5) сан аралықтарының қиылысуын тап:
А) (1; 3] B) [1; 3] C) (-1;3]
В
3.
(-3; 4] және [-1; 6]сан аралықтарының бірігуін тап:
А) (-3; 6) В) [-3; 6] С) (-3; 6]
С
4.
[1; 5) сан аралығына мына сандардың қайсысы жатады?
А) 1;2;4 В) 2;3;5 С) 1;3;5
А
5.
Екі сәуленің қиылысуы [-4; 5] кесіндісі болатын сан аралығын тап.
А) х≥-4, х<5 В) х≤-4, х≥5 С) х≥-4, х≤5
С
АКТ , Power Point
Өзін-өзі бағалау. (Дескриптор)
Өзгені бағалау.
Өзара бағалау
Аяқталуы 5мин
«Блоб» ағашы (стикерлер жабыстыру):
Не нәрсе қиын болды?
Кері байланыс
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Деңгейлік тапсырма
№1. Екі ашық сәуленің қиылысуы (2;8) интервалы болатын сан аралығын құрастыр.
Жауабы: х>2; x<8
№2. Екі сәуленің қиылысуы [-1;2] кесіндісі болатын сан аралығын құрастыр.
Жауабы: х≥-1; x≤2
Кері байланыс
Информатика, қазақ тілі
Интербелсенді тақтаны сабақтың қажет бөлімдерінде қосамын.
Топпен жұмыстанғанда,жалпы сабақ барысында оқушыларда ынтыматастық, бірін-бірі тыңдау,құрметтеу ахуалын қалыптастырамын.
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді
болды ма?Мен берілген
уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
1. Сабақтың мақсаты шынайы болды.
2. Бүгін оқушылар топтасып жұмыс жасай білді.
3. Сыныпта ұйымшылдық ахуалы көрінді.
4. Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды.
5. Мен берілген уақыт ішінді аз ғана үлгердім.
6. Мен өз жоспарыма алдағы уақытта пәніме байланысты,
оқушыларға ыңғайлы әдістерді енгізуім керек. Себебі сабақ
нәтижелі болу үшін
7. Алдағы уақытта сабақтарымда бағалауға көңіл көбірек
аударамын.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: Топпен жұмыс
2: Жұппен жұмыс
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1: Психологиялық ахуал
2: Бағалаудағы өзгеше тәсілдер
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
- топқа бөлу қызықтыратынын білдім.