Қысқа мерзімді жоспар Натурал сандардың бөлінгіштік белгілері (5класс)

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Уақыты:

Класс: 5 «б»

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы

Натурал сандардың 3, 9-ға бөлінгіштік белгілері


Сабақ түрі

Жаңа білімді қалыптастыру сабағы

Мақсаты

1)Білімділік: Оқушыларды берілген санның цифрларының қосындысына қарап, оның 3-ке, 9-ға бөлінетіндігін ажырата білуге үйрету; натурал сандардың 3-ке, 9-ға бөлінгіштік белгісінің тұжырымдамасын айта білуге дағдыландыру;
3-ке және 9-ға бөлінетін көп таңбалы сандар-
ға мысал келтіре білуге үйрету.
2) Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту; сабаққа деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.
3)Тәрбиелік. Оқушыларды еңбекке, тапқырлыққа, тыныштық сақтауға, ізденімпаздыққа, өз пікірін айқындауға, өзара ынтымақтастыққа, тәртіпке тәрбиелеу.
.

Күтілетін нәтижелері

Талдау, жинақтауды үйренеді.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ұйымдастыру

Сыныппен амандасамын;

Оқушылардың қатысымын тексеремін;

Сыныпты топтарға бөлемін.

Ынтымақтастық атмосферасын құру

Мұғаліммен орнынан тұрып амандасады;

Кезекші оқушылар класстың қатысымын хабарлайды.

Топтарға бөлінеді, топ мүшелерін сайлайды.

Топқа бөлу (өздері топ атауын таңдау)

Қызығушылықты ояту

Алдын-ала даярлық тапсырмасын талдау. Бағыттау сұрақтарын қою.

Топ бойынша біріккен жұмысты атқарады, талдайды, сұрақтарға жауап береді.

Сыни ойлауғы үйрету, диалогтық оқыту

Мағынаны тану

  • «Жуан-жіңішке сұрақтар» қою арқылы тақырыпты ашу.

  • Топтық тапсырма: жеңіл, орташа, қиын есептерді шығарып, талдау

А №1264, 1265 В № 1266 С №1272 есептер.

Берілген санның 3-ке, 9-ға бөлінетіндігін бөлінбейтіндігін бөлу амалын орындамай да анықтауға болады.
3-ке бөлінгіштік белгісі
Қосындының берілген санға бөлінгіштігін пайдаланып, санның 3-ке бөлінгіштігін анықтайық.
9-ға бөлінгіштік белгісі.
Қосындының берілген санға бөлінгіштігін пайдаланып, санның 9-ға бөлінгіштігін анықтайық.
9 саны 3-ке бөлінетіндіктен, 9-ға бөлінетін сандардың барлығы да 3-ке бөлінеді.
.

Топтық жұмысты орындайды, өзара ақылдасады, бірін-бірі оқытады.


Сыни ойлауға үйрету, диалогтық оқыту, деңгейлік оқыту, практикалық.

Сергіту сәті

Фиизкалық жаттығулар.


Ой толғаныс

Түсінгендерін бағалау мақсатында бекіту сұрақтарын қою.


Өзін-өзі бағалау картасын ұсыну.

Сұрақтарға жауап береді, алға мақсат қояды. Өзін өзі бағалайды.

Формативті бағалау

Сабақтың қорытындысы

  • Үйге тапсырма: № 1268, 1274 есептер .

  • Жиынтық бағалауды жүргізу.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.

Бағалану үшін күнделіктерін мұғалімге әкеледі.

Жиынтық бағалау