Презентация Сөйлеу тілі бұзылған баланы түзетуде музыканы қолдану ерекшеліктері

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: Жасы: 3-7жас Айы: мамыр Аптасы: 1-2 Күні: Сабақтың тақырыбы: Көңілді барабан Сабақтың мақсаты: Әуенге ілесе жеңіл би қимылдарына тербелу, бір орында айналуға үйрету,музыка туралы түсінік беру.Әуенді тыңдауға,есту,есіне сақтау қабілетін,ырғақты ажыратуға баулуды жалғастыру,ба...


Аты-жөні: Рахатов Е,Жолай Ж,Мысағалиев Е,Наренбаев Н,Хамза А,Жоламан Н,Итібай Е,Ерболатова М,Қызыл М,Нәрешова Н,Кулбаев,Әденов Ы.

Жасы: 3-7 жас

Сабақтың тақырыбы: Желбірейді жалауша.

Сабақтың мақсаты: әуенді тыңдау, сезіну, сипатын ажырату, динамикасын білу. Әуенді тыңдап ұзақ қысқа жіңішке дыбыстарды ажырату. Жалаушамен жаттығу жасау. Артикуляциялық жаттығулар

Міндеті:

Дамытушылық: Сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын молайту. Ойын әрекетін қалыптастыру, кеңістікті бағдарлау, қимыл-қозғалыс координациясын ретке келтіру Үлкендерді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу. Тәртіптілікке, ортада өзін дұрыс ұстауға, мәдениетті сөйлеуге, сөдерді анық таза айтуға үйрету.

.

Көрнекілігі: үнтаспа, түрлі түсті жалаушалар

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: Әдебиет, өнер

Сабақ барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Баламен сәлемдесу

  • Баланың сабаққа деген жағымды эмоциясын қалыптастыру

  • Оқу құралдарын түгендеу

  • Алдыңғы сабақты қайталау



  1. Сабақтың мазмұны

Бала екі қолына жалауша алып жүреді. Жалаушамен жаттығу жасап, өлең сөздерін қайталайды:





«Жалаушамен келеміз,

Біз көңілді жүреміз»,-деп,жалаушаны көтере аяқты нық басып жүруге дағдыландырады.

Музыка тыңдау: «Жалауша» әнін (А.Тоқсанбаев,сөзін жазған И.Сапарбаев) отырып тыңдайық (үнтаспадан тыңдалады)

  • Әнді кім жазады? (композитор)

Балаларды дидактикалық ойын ойнауға ұйымдастырады

Д/қ ойын: «Ноталарды орналастыр»

  1. Сергіту сәті

Артикуляцилық жаттығулар: «Ожау», «Тәтті шырын», «Тіл ысқыш»

Тыныс жаттығуы: «Түтікше», «Шар үреміз»



Сабақты бекіту

  • Айтқан ән ұнадыма?

  • Ол әнді қай композитор жазды?



  1. Үй тапсырмасы

«Жалауша» суреттің салу

  1. Сабақты қорытындылау

  • Бүгін қандай сабақ өттік?

  • Сабақ кезінде не істедік?



Күтілетін нәтиже: музыканы тыңдауды, сипатын ажыратуды, әнді мәнерлеп айтуды білу .Әнді қосылып айта,ырғақпен қозғалу,қимылдарды қайталау.