Урок на тему Дос-мукасан

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


05.03.2015 жыл

3 «А» сынып №23 сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Дос – мұқасан

Сабақтың мақсаты:

Қазақ эстардасымен таныстыру

Нәтижесі

«Дас-мұқасан» ансамблі тарихы туралы мәлімет алады.

Сабақтың әдіс – тәсілі:

топтық жұмыс, сыныппен жұмыс, музыка тыңдау, ән орындау.

Сілтеме:

Мұғалімге арналған нұсқаулық.

Музыка пәнінен оқыту әдістемесі.

3-сыныпқа арналған музыка оқулығы, қосымша әдебиет,

Сабақтың көрнекілігі:

интерактивті тақта, маркер, қағаздар, оқулық, плакаттар, суреттер.

Пәнаралық байланыс:

тарих

Кезең

Сабақ бөлімдерінің мақсаты

Муғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білім

Ұйымдастыру кезеңінде оқушыларға психологиялық ахуал туғызып, оқушыларды топқа бөлу.

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Сабақ алдында өзімізге сәттілік тілейік.

Оқушыларға қима-қағаздар беріледі. Сол қималардан әннің жолын құрастырып, екі топқа бөлінеді.

1 тапсырма:

  • «Билз» тобы

  • «Орэра» тобы

Бәрі орындарынан тұрып өздеріне сәттілік тілейді.



Оқушылар үш топқа бөлінеді, лидерді таңдайды.


1 топ- «Билз» тобы

2 топ – «Орэра» тобы

Оқушылар постерлерін қорғайды










топтық жұмыс

Түсіну

Жаңа сабақты түсіндіру

«Дос-мұқасан» туралы қысқаша мәлімет

Оқулықпен жұмыс: 70-71 бет

Оқушылар оқулықпен жұмыс істейді

Сыныппен жұмыс

Қолда-ну

Тақырыпқа тереңірек үңіліп, ақпаратты қолдана білу

«Дос-мұқасан» ансамблі туралы бейне клип

Оқушылар бейнеклип арқылы сұрақтарды дайындайды.

Топтық жұмыс

Сергіту сәті:

Талдау

Салыстыру, зерделеу.

Бейнеклип арқылы үш топқа келесі тапсырма.

  1. «Дос-мұқасанның» тарихын баяндап беру

  2. «Дос-мұқасанның» шығармаларын айтып беру

  3. Қазіргі кездегі топ туралы баяндау.

Оқушылар әңгімелеп береді

Топттық жұмыс

Ән үйренеміз

Жаңа әнді үйрету

«Алатау» әні

Оқушылар мұғаліммен бірге әннің сөзін қайталайды

Сыныппен жұмыс

Жи-нақтау (синтез.)

Алған білімді жинақтау

Сұрақ жауап:

Эстрада жанры деген не?

Фольклорлық әндер дегенді қалай түсінесіңдер?

Бард өлеңдері дегеніміз не?

Блюз және реп?

Оқушылар оригами жасайды да, оны шие ағашына іледі.

Жеке жұмыс

Бағалау

Сабақ барысында

оқушы көзқарасы

Оқушылардың сабақ соңындағы түйінді сөзі.

Қорыту, өз жұмыстарына баға беру.

Ой-түйін, формативті бағалау

Сыныппен жұмыс

Рефлексия


Сабақ соңында алынған рефлексиядан оқушылардың ойларын, сабақтан алған әсері туралы білдім

Оқушылар сабақта алған әсерлерін жазып, смайликтерді ілді.

Жеке жұмыс



05.03.2015ж. _______