2 СЫНЫП МУЗЫКА
Сабақтың тақырыбы : Өнер ордасы театр
Сабақтың мақсаты Оқушыларға тақырыпты меңгерту,
қызығушылығын арттыру
Сабақтың міндеттері: Театр өнерімен танысу
Дамытушылық: Оқушылардың танымдық іс-әре-
кетін дамыту, театр музыка-
сының ерекшеліктерін сезіну
Сабақтың түрі : Жаңа сабақ
Көрнекіліктер: Үнтаспа,оқулық, суреттер
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушылармен сәлемдесіп, сыныпты түгендеу.
2.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
3.Оқушылардың назарын сабаққа аударып,сабақтың ерекшелігі мен мақсатын
таныстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Ұлттық сахналық [link] есіміне байланысты күлдіргі әңгімелер ел арасында ертеден белгілі.
). Идеялық-көркемдік жағынан уақыт талабына сай сапалы репертуары бар, халыққа жүйелі түрде мәдени қызмет көрсетіп отыратын үздік ұжымдарға (1959 жылдан) халық театры атағы берілді. 1985 жылы Қазақстандағы әуесқой ұжымдардың жалпы саны 20 191 жетті, оның 184-і кезінде халық театры атағына ие болды. Қалың көпшілікке танымал халық театрлары қатарында Абай (бұрынғы Семей облысы), Таран (Қостанай облысы), Шаян халық театры (Оңтүстік Қазақстан облысы) болды. Қазақстанда кәсіби 35 театр, оның ішінде 9 қазақ драма театры – Ақтөбеде (1993), Алматыда (1926), Атырауда (1938), Тараз бен Қарағандыда (1936), Қызылордада 1960), Оралда (1991), Талдықорғанда (1975), Шымкентте (1934); 6 қазақ музыкалы драма театры – Арқалықта (1972 жылдан, 1988 жылы Жезқазғанға қоныс аударды), Жетісайда (1969), Көкшетауда (1995), Павлодарда (1990), Семейде (1934), Түркістанда (2002); 2 Балалар мен жас өспірімдер театры (1947 жылдан қазақ, ал 1945 жылдан орыс театры); Неміс драма театры (1980, Теміртау, қазір Алматы қаласында); 3 музыкалы комедия театры – орыс (1973, Қарағанды), ұйғыр (1934, Алматы) және корей (1968, Алматы); 5 қуыршақ театры – Алматыда (1935, қазақ және орыс труппалары), Ақтөбе мен Жезқазғанда (1985), Ақтауда (1981) және Шымкентте (1983) жұмыс істеді
Қорытынды: Оқушылардан тұрмыс –салт жырларына қатыс-
ты мәліметтер сұрау,білімдерін тиянақтау
Бағалау:
Үйге тапсырма: