Урок музыки 3 класс На крыльях фантазии

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


3 клас

Тема: На крилах фантазії

Мета:

  • Розширення художньо – естетичного досвіду, опанування елементарних художніх умінь та навичок;

  • Виховання здатності сприймати, інтерпретувати та оцінювати музичні твори, висловлювати особисте ставлення до них;

  • Збагачення емоційно – почуттевої сфери, стимулювання художнього образного мислення, виявів уяви та інтуїції.

Форма уроку: урок – подорож

Обладнання: баян, музичний центр, диски, зображення героїв, карта подорож.

I Організаційний момент

Діти входять до класу під музику «В мире много сказок»

2. Вітання:

« Добрий день всі ми раді Вас вітати

Добрий день, щастя радості бажати,

Добрий день і пісень нових співати

Всім Вам добрий день»

3. Тема уроку:

Доброго дня Вам діти. Сьогодні тема нашого уроку « На крилах фантазії».

Я пропоную відправитися всім класом в чарівну подорож. Ця подорож буде незвичайною. Для того щоб ії здійснити, нам потрібна буде карта. А щоб ії знайти, ви повині відгадати мою загадку.

« На ньому граємо ми гами і звуть його…….( фортепіано).

Так, діти, давайте уважно подивимось на наш інструмент. Ми знайшли карту. Увага, увага. Прохання до усіх бути слухняними, уважними. Хочу Вас ознайомити з маршрутом. Ми будемо мандрувати країнами:

  1. Країна веселої нотки;

  2. Казкова країна;

  3. Країна мультляндія;

  4. Відправимось у гості до Барвика і Лясольки;

  5. Країна пісень.

4. Розпочинаємо нашу мандрівку з країни « Веселі нотки»

Де ми з вами поспіваємо вправи, щоб наші голосові апарати були завжди здоровими.

Я пропоную заспівати такі поспівки. Розспівування.

А) Я музикантом хочу стати

Ноти усі на відмінно знати

До, ре , мі, фа, соль ля, сі, до,

До, сі, ля, соль, фа, мі, ре, до.

2. За гиппопотамом по пятам топает гиппопотам.

Як ви себе почуваєте?

Добре! Ми наближаємось до країни « Казкової»

( Звучить музика паровозика)

5.Країна казкова.

Всі діти люблять фантазувати і мандрувати. У казках герої мандрують на килимі – літаку, на повітряній кулі.

Зараз ви отримаєте завдання.

Першому вагону потрібно знайти персонаж, який буде мандрувати на килиму –

Літаку, а другому вагону персонажа, який відправиться у подорож на повітряній кулі. Я ж буду вам допомагати. Уважно слухайте хто співає ці пісні.

( Діти знаходять дідуся Хота бича та Незнайку)

( Звучить музика і та група, яка почула пісню свого персонажа починає робити танцювальні рухи, або розповідає про якусь пригоду свого героя)

  1. Знову сідаємо на наш потяг і відїжаємо до країна « Мультляндії»

/Звучить музика/

Бременські музиканти з відомої казки подорожувати пішки просто по дорогах.

Тільки в казках тварини вміють грати на музичних інструментах. Це просто фантастика! Художники часто вигадують образи фантастичних тварин, птахів, людоподібних істот.

Давайте пригадаємо, яка чудова музика в цьому мультфільмі, які прекрасні пісні. Треба одну заспівати, щоб далі було веселійше мандрувати.

Пісенька друзів: Кращого нема нічого в світі,

Як по світу з друзями бродити!

Тим хто дружить,

Не страшні тривоги –

Дорогі нам будь – які дороги !

Ось ми і потрапили до країни Мультляндії.

/Демонстрація мультиплікаційного фільму « Бременські музиканти»

  1. У гостях у Барвінка і Лясольки.

Барвик: Що означає вислів: « На крилах фантазії?»

Відомості про фантазії.

Деякі композитори на крилах фантазфї створювали такі незвичайні твори, що навідь не знали, як їх називати. Тому і називали їх фантазіями. Отже, так народилася інструментальна пєса вільної форми – фантазія.

Композитор, створюючи фантазію, вільно чергує у творі різнохарактерні епізоди, а потім записує їх. І кожний, хто слухає цю музику, уявляє собі щось своє.

  1. Слухання. В. А. Моцарт « Фантазія».

Прослухайте фантазію Моцарта і порівняйте, які образи нафантазує ваша уява.

9.Аналіз прослуханого твору.

1. Скільки образів ви побачили у фантазії В. А. Моцарта?

2. Які образи намалювала ваша уява?

10.Демонстрація пісні « Зелене слоненя».

Коли слухаєш музичні фантазії, в уяві виринають галявини неймовірної краси, зверху посміхається засмагле сонечко, під якими гуляють дивовижні звіри. У піснях, особливо дитячих, можна зустріти образи фантастичних тварин, птахів, неземних істот. Воно й не диво, адже це чарівна музика, яка лунає із самого серця. Вивчить пісню про незвичайну країну Лабемба, де живуть незвичайні « співаючи слони».

Так ми з вами непомітно дісталися « Країни пісень».

11. Показ пісні « Зелене слоненя» сл. Вратарьова, муз. І Кириліної.

12. Розучування пісні.

  • Робота над текстом;

  • Робота над мелодією та ритмічним малюнком пісні;

  • Дихання.

13. Вокальні імпровізації.

У наших фантазіях ми часто мандруємо у далекі краї та світи разом з героями казок на килимі – літаку, або на повітряній кулі.

Нафантазуйте мелодію до таких слів:

По синьому небу наш килим літає,

Поглянь скільки дива на нас ще чекає!

14. Питання:

1. Як називають інструментальну пєсу вільної форми?

2. Які образи сьогодні нам допомогла нафантазувати музика?

15. Музична вікторина:

Діти, хтось до нас завітав сьогодні на урок?Так це ж мій знайомий Питайлик! Він також любить дивитися мультики, але не всі пісеньки з них знає. Давайте допоможемо йому.

/ Демонстрація пісень/

  1. Пісенька Буратіно;

  2. Пісенька кота Леопольда;

  3. Простоквашино;

  4. Ах, если бы мечта сбылась.

16 Підсумки уроку.

1.Ось і закінчилась наша фантастична подорож. Я хочу завершити ії казковою піснею « В світі казок багато» і побажати вам залишатися такими ж кмітливими, веселими і не боятися фантазувати.





3