Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары: М.Төрежанов «Сақшылар»

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: М.Төрежанов «Сақшылар»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушыларға құстар жайлы қызықты мәліметтер беріп, «Сақшылар» әңгімесінің мазмұнын түсіндіріп, тақырыпты ашу.

Дамытушылық: іздену, талдау, білім көкжиегін кеңейтуге мүмкіндік жасай отырып,оқуға,жазуға дағдыландыру.

Тәрбиелік: патриоттық, отаншылдық тәрбие беру, эстетикалық, экологиялық көзқарасының қалыптасуына әсер ету, құстарға қамқор болуға, құс ұясын бұзбауға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: тақырыптық суреттер

Сабақ барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі:

-Оқушылардың назарын сабаққа аудару;

Психологиялық дайындық.

Ал, қанекей, балалар

Бері қарай қарайық

Қажет, құрал, кітапты

Алдымызға алайық

Алаңдамай басқаға

Сабаққа назар салайық.

- Оқушылардың назарын сабаққа аудару;

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:

-Өлең жолдарында қандай таулардың аттары кездескен?

-Өзің қандай тауларды білесің?

-Ақын Қазақстан тауларын қалай суреттеген?

Оқушылардан «Қазақстан таулары» өлеңін жатқа сұрау.

ІІІ.Жаңа сабақ:

-Балалар бүгін біз Мәдіхат Төрежановтың «Сақшылар» атты әңгімесімен танысамыз.

-Сақшы дегеніміз кім?

Оқулықпен жұмыс

-Өзім бірінші оқып, түсіндіріп беремін

-Тізбектеп оқыту

-Мтәнді оқығанда өздерің үшін жаңалық болған не?

-Таңдандырған не?

-Құстардың сақшыларының әрекетіне баға бер. Олардың жақсы қасиеттеріне, әрекеттеріне теңеу сөздер тауып жаз.

Бейнебаян көрсету.

Сергіту сәті.

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды белге қоямыз.

1,2,3 қарлығаш боп ұшамыз.

Қоян шықты далаға,

Жан-жағына қарады.

Жүгірді, секірді.

Орнына келіп отыршы.

Дәптермен жұмыс:

-Күнді, тақырыпты жаздыру

Сөздік.

-Құс сақшысына арнап «бес жолды өлең» жазыңдар.

ІV.Қорытынды:

-Сақы дегеніміз кім?

-Біз бүгін не туралы өттік?

-Қандай құстарды білесің?

-Әлемдегі ең әдемі құстар туралы не білдік?

Оқушылардың ойын тыңдау.

V.Үйге тапсырма: 71 бет «Сақшылар» әңгімесін түсініп оқу.

«Құстар» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру.

VІ.Бағалау: сабақ айтқан және сабаққа белсене қатысқан оқушыларды тиісінше бағалау.


Мұғалім :